\ تکمیل رینگ بزرگراهی شرق جزیره قشم

با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم صورت می‌گیرد؛

تکمیل رینگ بزرگراهی شرق جزیره قشم

تکمیل رینگ بزرگراهی شرق جزیره قشم

عملیات اجرایی فاز 4 بزرگراه خلیج‌فارس به طول 40 کیلومتر و اعتباری بالغ‌بر 9000 میلیارد ریال آغاز به کار می‌کند.

  • کد مطلب: 9879
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 13 تير 1401 - 07:43

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، عملیات اجرایی فاز 4 بزرگراه خلیج‌فارس عصر امروز دوشنبه 3 تیرماه 1401 با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم آغاز به کار می‌کند.

این پروژه در دو بخش شامل؛ ساخت دو لاین بزرگراه شامل زیرسازی، روسازی، آسفالت و نصب علایم راهنمایی و رانندگی، به طول 30 کیلومتر، حدفاصل بندر تجاری کاوه تا بندر مسافری لافت را بااعتباری بالغ‌بر 7500 میلیارد ریال دربرمی‌گیرد.

بخش دوم این پروژه شامل؛ تکمیل عملیات اجرایی فاز 3 بزرگراه خلیج‌فارس و تکمیل 4 لاین بزرگراه شامل روسازی، آسفالت و نصب علایم راهنمایی و رانندگی بااعتبار 1500 میلیارد ریال، به طول 9 کیلومتر است که حدفاصل میدان درگهان تا بندر تجاری کاوه را به یکدیگر متصل می‌کند.

با اجرای این پروژه، محور بزرگراهی شهر قشم به بندر مسافری لافت که یکی از پر رفت و آمدترین بنادر مسافری کشور است، کامل شده و سطح دسترسی و ایمنی ساکنان و گردشگران ارتقا می‌یابد.

همچنین با اجرای این پروژه، رینگ بزرگراهی شرق جزیره قشم از بندر مسافری لافت تا فرودگاه بین المللی قشم به عنوان یکی از خواسته‌های دیرینه مردم جزیره، بعد از سال‌ها در دولت سیزدهم با رویکرد مردم محور، تکمیل می‌شود.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد