معاون فنی زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد:

هدایت هدفمند منابع موجود در مسیر توسعه متوازن زیرساخت های مواصلاتی جزیره قشم

هدایت هدفمند منابع موجود در مسیر توسعه متوازن زیرساخت های مواصلاتی جزیره قشم

معاون فنی زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم از هدایت هدفمند منابع و مصارف سازمانی در دولت انقلابی و مردمی در مسیر ایجاد ارزش افزوده اجتماعی و اقتصادی جزیره خبر داد.

  • کد مطلب: 9799
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 17 خرداد 1401 - 14:11

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سید محمدقدسی با اعلام این خبر گفت: تعریف پروژه ها در سنوات اخیر بعضاً بدون اولویت بندی طبق نیازهای موجود صورت پذیرفته است.
وی ادامه داد: اما براساس سیاست‌های دولت جدید، اولویت‌دار کردن منابع و بودجه پروژه ها برای ایجاد حداکثر بهره‌وری در زمینه های اقتصادی، صنعتی، گردشگری و اجتماعی مدنظر قرار دارد.
وی ادامه داد، در طرح تعریض جاده موجود ساحل جنوبی، علاوه بر استفاده از ظرفیت این جاده (هم به لحاظ هزینه ساخت و هم مدت زمان اجرای پروژه) و بهره مندی از جذابیت های بی بدیل مسیر جنوبی، شهرها و روستاهای این مسیر به وسیله دسترسی ایمن به فرودگاه منتهی خواهند شد.
وی خاطر نشان نمود،  این درحالیست که در طرح آزادراه جنوبی علاوه بر هزینه و زمان بیشتر ساخت و عدم بهره مندی از مناظر جذاب ساحل جنوبی، ترافیک ورودی از شهر قشم به این آزادراه، در شهر سوزا تخلیه شده و  عملاً دستاورد ترافیکی خاصی را حاصل نخواهد نمود. 
بنابراین گزارش، کلنگ پروژه تعریض جاده ساحلی از شهر قشم تا فرودگاه بین‌المللی جزیره، به طول 60 کیلومتر و با اعتبار نزدیک به 15 هزار میلیارد ریال امروز با حضور جمعی از نمایندگان مجلس، مسئولین سازمان و شهرستان به زمین خورد.

دسته بندی ها

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد