\ تکمیل زیرساخت‌ها و اعمال معافیت‌های قانونی مهم‌ترین نیاز مناطق آزاد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور:

تکمیل زیرساخت‌ها و اعمال معافیت‌های قانونی مهم‌ترین نیاز مناطق آزاد

تکمیل زیرساخت‌ها و اعمال معافیت‌های قانونی مهم‌ترین نیاز مناطق آزاد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از تکمیل زیرساخت‌ها، اِعمال کامل معافیت‌های قانونی و ارائه بسته‌های تشویقی به عنوان مهم‌ترین نیازها برای جذب سرمایه‌گذاران در مناطق آزاد نام برد.

  • کد مطلب: 9727
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 11 ارديبهشت 1401 - 17:08

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سعید محمد در جلسه شورای اداری این سازمان که در سالن مرکز بین‌المللی قشم باهدف تسلیم حکم مدیرعاملی افشار فتح‌الهی، برگزار شد؛ اظهار داشت: در بودجه امسال، تنها مشکل مالیات بر ارزش‌افزوده مناطق آزاد اِعمال‌شده که باید حل شود.

وی ادامه داد: باید با ارائه بسته‌های تشویقی و تکریم سرمایه‌گذاران حقیقی، شرایط نقش‌آفرینی بخش خصوصی در تحولات کلان اقتصادی مناطق آزاد از جمله قشم را که دارای ظرفیت‌های مهم صنعتی است، فراهم کنیم.

محمد با اعلام اینکه کشورهای همجوار ایران برنامه‌های ویژه‌ای برای جذب سرمایه‌گذاران ایرانی دارند، افزود: با فراهم کردن بسترهای مطلوب و موردنیاز، باید انگیزه سرمایه‌گذاران وطنی در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری مناطق آزاد را ارتقا دهیم.

به گفته وی، کشورهای خارجی برای سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های مختلف صنعتی به‌ویژه در پروژه عظیم طرح جامع ارتباطی خلیج فارس با محوریت پل، اعلام آمادگی کرده‌اند و مراحل نخست این پروژه مهم ملی که به صورت تهاتر نفت خواهد بود، به زودی آغاز خواهد شد.

 

نقش قشم و کیش در رویداد مهم جام جهانی فوتبال 2022 قطر

مشاور رییس جمهور تصریح کرد: رویداد جام جهانی فوتبال در کشور قطر فرصت ارزشمندی برای ایران به‌ویژه مناطق آزاد قشم و کیش بود که باید در سه سال گذشته به آن توجه می‌شد، اما فرصت‌ها از دست رفت.

وی از قشم به عنوان جزیره‌ای با ظرفیت‌های ارزشمند گردشگری طبیعی که بسیاری از مردم دنیا علاقمند دیدن آن هستند، نام برد و افزود: جامعه آژانس داران قشم می‌توانند با ارائه خدمات استاندارد گردشگری، به جذب هواداران و تیم‌های شرکت‌کننده در این رویداد مهم ورزشی کمک کنند.

محمد همچنین اظهار امیدواری کرد که ناوگان حمل‌ونقل عمومی مناطق آزاد قشم و کیش با نگاه مثبت دولت، تا پیش از برپایی مسابقات جام جهانی فوتبال در کشور قطر و باهدف ارائه خدمات استاندارد به گردشگران خارجی، نوسازی شود.

 

لزوم اجرای فرآیند تفویض اختیار وزارتخانه‌ها به مدیران مناطق آزاد

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور تفویض اختیار وزارتخانه‌ها به‌جز نهادهای امنیتی و انتظامی به مدیران عامل مناطق آزاد کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: این اقدام بر اساس ماده 65 قانون احکام دایمی برنامه های توسعه کشور، لازم الجراست و همه دستگاه‌ها باید به آن تمکین کنند.

به گفته محمد، آیت‌الله رییسی در سفر به منطقه آزاد اروند معاون حقوقی ریاست جمهوری را مامور اجرای تفویض اختیار وزارتخانه‌ها به مدیران مناطق آزاد کردند و وزارتخانه‌هایی که از این قانون سرپیچی کنند از سوی رییس جمهوری مواخذه خواهند شد.

وی با اعلام اینکه موضوع مهم آب شُرب روستاهای قشم در دستور کار سازمان منطقه آزاد قرار دارد، بیان داشت: افشار فتح‌الهی از امروز به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم پیگیر حل این مشکل خواهد بود و امیدواریم این مساله یکبار و برای همیشه حل شود.

گفتنی است؛ سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور پیش از ظهر امروز(یک‌شنبه 11 اردیبهشت‌ماه) از بندرعباس وارد جزیره قشم شد و پس از استقبال در اسکله شهید حقانی و حضور بر مزار شهدای گمنام شهر قشم، در جلسه شورای اداری حکم مدیر عاملی افشار فتح‌الهی را به وی اهدا کرد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد