\ پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت روز ملی خلیج‌فارس

پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت روز ملی خلیج‌فارس

پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت روز ملی خلیج‌فارس

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پیامی ضمن تبریک روز ملی خلیج‌فارس، از این پهنه به‌عنوان مظهر صلح و دوستی و نماد غیرت ملی و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران یادکرد.

  • کد مطلب: 9717
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: شنبه 10 ارديبهشت 1401 - 09:44

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، متن پیام دکتر افشار فتح الهی به مناسبت روز ملی خلیج‌فارس به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

خلیج‌فارس مظهر صلح و دوستی، نماد غیرت ملی و تمامیت ارضی ایران عزیز و میراث گران‌بهای روزگار کهن است که برای همه ایرانیان وطن‌دوست در سراسر جهان، همبستگی و همدلی را به همراه دارد.

خلیج‌فارس براى ایرانیان تنها یک نام نیست، نام این خلیج برای همیشه بانام ایران اسلامی گره‌خورده و بخش عظیم و جدانشدنی از تاریخ مردمان سرزمین مقدسی است که نقش بزرگى در شکل‌گیری و پیشرفت علم و تمدن بشرى داشته است.

پیوند مردم ایران و به‌ویژه مردم استان‌های جنوبی ازجمله استان هرمزگان و بخصوص ساکنان جزایر ایرانی خلیج‌فارس ازجمله ساکنان نجیب و شجاع جزیره زیبای قشم بانام خلیج همیشه فارس تا ابد ماندگار است و این پیوند نه‌تنها از منظر جغرافیایی که فرهنگی، اقتصادی یا معیشت ساکنان منطقه را شامل می‌شود.

تردیدی نیسـت که حوزه خلیج‌فارس به لحاظ دارا بودن ارزش‌های سیاسی و اقتصادی، همواره به‌عنوان کانون رقابت قدرت‌های بزرگ درصحنه بین‌المللی بوده است و هرگاه تنش یا تعارضی در منطقه شکل بگیرد که منجر به ایجاد بحران و ناامنی می‌شود، اما در سایه تدابیر رهبر معظم انقلاب و دلاورمردی های نیروهای نظامی، ارتش، سپاه پاسداران و نیروهای دریابانی شاهد برقراری امنیت پایدار در این منطقه هستیم.

سازمان منطقه آزاد قشم در پهنه خلیج همیشه فارس مأموریت خطیر عمران و آبادانی، توسعه تجارت و صادرات و برنامه‌ریزی برای افزایش کیفیت زندگی هم‌وطنان عزیزمان در این منطقه را به عهده دارد. این سازمان در قالب مأموریت رسمی خود ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز برای رسیدن به توسعه‌ای متوازن و پایدار را وظیفه ذاتی، دینی، ملی و میهنی خود می‌داند و تمام تلاش خود را برای حراست از جایگاه سیاسی و اقتصادی این پهنه به کار می‌گیرد تا کوچک‌ترین خدشه‌ای به  نام خلیج‌فارس وارد نشود.

این‌جانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدا و مجاهدانی که با فداکاری و ایثار در مقابل دشمنان ایستادگی کردند، بر خود لازم می‌دانم روز ملی خلیج‌فارس، بخشی ناگسستنی از هویت ملی ایران را، به عموم ملت ایران به‌ویژه ساکنان نجیب و بزرگوار جزیره زیبای قشم تبریک گفته و از خداوند متعال سربلندی همه آنان که درراه پاسداری از این میراث گران‌بها کوشش می‌کنند را خواستارم.

 

افشار فتح الهی

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد