سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم مطرح کرد؛

استفاده از ظرفیت مساجد جهت ارائه خدمات رسانی به گردشگران نوروزی

استفاده از ظرفیت مساجد جهت ارائه خدمات رسانی به گردشگران نوروزی

مراسم تجلیل از مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد قشم با حضور سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، امام جمعه شهرستان قشم، مشاور فرهنگی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم در امور فرهنگی و اجتماعی، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد در محل مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

  • کد مطلب: 9454
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 19 اسفند 1400 - 20:52


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سید محمد حسینی، سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در این جلسه اظهار کرد: مساجد و کانون های فرهنگی هنری و مساجد در جزیره قشم قابلیت های خوبی که در عرصه های مختلف توان خدمات رسانی به مردم را دارا هستند.
وی ادامه داد: امیدواریم با برنامه ریزی خوب صورت گرفته در ستاد اجرایی خدمات سفر قشم امسال بتوانیم از ظرفیت ها و قابلیت های مساجد در راستای ارائه خدمات به گردشگران نوروزی بهره مند شویم.
سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم افزود: با همراهی مساجد و اجرای برنامه های مختلف می توان فضای فرهنگی جزیره را برای سفر همراه با آسایش و آرامش خانواده های ایرانی آماده کرد.
حسینی با اشاره به اهمیت موضوع جهاد تبیین و استفاده از ظرفیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در این زمینه، خاطرنشان کرد: همانطور که رزمندگان کشورمان در دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم در سوریه با کمترین تجهیزات در مقابل دشمنان ایستادگی کردند،کانوهای فرهنگی هنری مساجد باوجود همه کمبودها باید بتوانند فعالیتهای خود را با قوت ادامه دهند. موضوع تبیین وقایع انقلاب و دوران دفاع مقدس مورد نظر رهبر معظم انقلاب نیازمند فعالیت جهادی است.
وی با بیان اینکه برای جهاد تبیین نیازمند هم افزایی تمامی بخش ها هستیم، افزود: امیدواریم با برنامه ریزی بتوانیم از قابلیت های نیروهای بسیج، سپاه، سازمان تبلیغات اسلامی،اوقاف و کانون های فرهنگی هنری مساجد در این حوزه بهره ببریم.
سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در پایان گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته برای سال آینده ان شاالله ردیف بودجه خوبی جهت ساماندهی کانون های فرهنگی هنری مساجد قرار می دهیم تا شاهد اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

امام جمعه شهرستان قشم نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع جهاد تبیین در قشم، اظهار کرد: کانون های فرهنگی و هنری مساجد این توان را دارند تا جهاد تبیین را به منظور خُنثی‌ کردن توطئه دشمنان برای تاثیرگذاری در افکار عمومی و جلوگیری از تحریف واقعیت های دوران انقلاب و دفاع مقدس اجرایی کنند.
حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حاجبی ادامه داد: در جهاد تبیین باید به موضوعات با دید کلان نگریست ولی در مقابل، به صورت جزیی عمل شود و این کار را باید از مجموعه‌های کوچک در خانواده‌ و مساجد آغاز کنیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با فرهنگ سازی در حوزه مسایل دینی و مذهبی با تکیه بر توان مردم، زمینه برای استقبال مناسب از گردشگران نوروزی جزیره قشم فراهم می شود.
براساس این گزارش مدیر ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد قشم نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر 19 کانون فرهنگی هنری مساجد در منطقه آزاد (12 کانون شهری و 7 کانون روستایی) مشغول فعالیت هستند.
محمد طاهری فرد ادامه داد: در حال حاضر مشخصات دو هزار 515 نفر به عنوان اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد قشم ثبت شده که از این تعداد یک هزار و 522 نفر مرد یک هزار و دو نفر آن را بانوان تشکیل می دهند.
وی در پایان با بیان اینکه تمامی کانون های فرهنگی هنری منطقه آزاد قشم دارای مجوز الکترونیکی هستند، خاطرنشان کرد: از سال 98 تاکنون سه هزار و 309 نفر در دوره های آموزشی و آزمون های این کانون ها شرکت کرده اند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد