رئیس جمهور: به برکت جمهوری اسلامی کارهای زیادی در جزیره قشم انجام شده است

رئیس جمهور: به برکت جمهوری اسلامی کارهای زیادی در جزیره قشم انجام شده است

رئیس جمهور بر ضرورت رفع مشکلات روستای گورزین تاکید کرد و گفت: به برکت جمهوری اسلامی کارهای زیادی در جزیره قشم انجام شده است

  • کد مطلب: 9273
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: جمعه 24 دی 1400 - 16:27

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در ادامه برنامه های سفر خود به استان هرمزگان، با حضور در روستای گورزین با مردم این روستا دیدار و گفتگو کرد و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

رئیس جمهور گفت: در جزیره قشم به برکت جمهوری اسلامی کارهای زیادی انجام شده است و چهره این جزیره با قبل از انقلاب قابل قیاس نیست.

وی ادامه داد: افراد مُسن متوجه تحولات انجام شده در قشم هستند و می‌‎دانند در حوزه آبادانی و ایجاد زیرساخت‌ها چه اقدامات مهمی انجام گرفته اما به دلیل ظرفیت‌های زیادی که در این منطقه وجود دارد ،تحولات قشم باید متناسب با ظرفیت‌های آن باشد.

وی خاطر نشان کرد: بخشی از مردم این منطقه در پروژه های گردشگری مشغول هستند که با توسعه این صنعت، اشتغال افزایش خواهد یافت.

آیت الله رئیسی با اشاره به درخواست مردم برای حل مشکل بازپرداخت تسهیلات خود که برای سال‌های گذشته بوده، تصریح کرد: قرار شد استاندار این موضوع را پیگیری کنند تا بازپرداخت تسهیلات فشاری بر مردم نیاورد.

آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت انجام مسئولیت اجتماعی شرکت‌های صنعتی در محدوده فعالیتشان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه وزارت نفت در این زمینه در همه جای ایران از جمله استان هرمزگان و قشم اقداماتی مهمی را آغاز کرده است.

رئیس جمهور گفت: اجرای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های صنعتی در قشم باید به توسعه این جزیره و کسب منافع مردم از فعالیت این صنایع منجر شود.

رئیس جمهور و هئیت همراه امروز از بندرعباس وارد جزیره هرمز شدند و سپس توسط بالگرد برای افتتاح نخستین پالایشگاه نفت خام فوق سنگین کشور در قشم و همچنین بازدید از چند پروژه مهم از جمله شرکت نفت فلات قاره و طرح ملی پل خلیج فارس وارد جزیره قشم شد.

رئیس جمهور تا دقایقی دیگر با رسانه‌های استان هرمزگان و جزیره قشم نشست مطبوعاتی برگزار خواهد کرد و پس از آن این جزیره را ترک می‌کند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد