\ برگزاری دوره آموزشی اطفاء حریق در بندر بهمن قشم

برگزاری دوره آموزشی اطفاء حریق در بندر بهمن قشم

برگزاری دوره آموزشی اطفاء حریق در بندر بهمن قشم

دوره آموزشی اطفاء حریق با هدف آشنایی کارکنان و عوامل اجرایی بندر بهمن قشم با سیستم های تجهیزاتی عملیاتی و نحوه اطفاء حریق از سوی اداره آتش نشانی و ایمنی سازمان منطقه آزاد قشم در محل اسکله این بندر برگزار شد.

  • کد مطلب: 9263
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 21 دی 1400 - 11:25

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل سازمان منطقه ازاد قشم در این دوره آموشی که پرسنل انتظامات، عوامل عملیاتی اسکله تخلیه و بارگیری کالا و کارکنان انبار و واحدهای مختلف شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه سازمان منطقه آزاد قشم حضور داشتند، مباحث مختلفی از قبیل نحوه مدیریت حادثه در شرایط اضطرار، معرفی تجهیزات و مواد مورد استفاده در عملیات، شناسایی و ارزیابی خطرهای موجود و نحوه حفاظت فردی نیروهای درگیر در عملیات تشریح شد.
براساس این گزارش شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با عوامل حادثه ساز در بندر از قبیل آشنایی با مواد قابل اشتعال، نحوه کنترل حریق ناشی از آتش سوزی مواد قابل اشتعال، راههای پیشگیری از بروز آتش سوزی، آشنایی با انواع خاموش کننده های دستی و نحوه استفاده از آن، استاندارد نصب و نگهداری کپسول های آتش نشانی و ضرورت استفاده از البسه استحفاظی آشنا شدند.
بندر بهمن با محدوده 25 هکتاری دارای 339 متر اسکله باری و مسافری با هفت پست اسکله جهت پهلوگیری شناورهای باری و مسافری در شهر قشم قرار گرفته  و نقش مهمی در مبادلات تجاری منطقه آزاد قشم با سرزمین اصلی و خارج از کشور دارد.

دسته بندی ها

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد