\ سیلاب های ناشی از بارندگی بامداد امروز یکشنبه در بافت قدیم شهر قشم و حومه کنترل و مدیریت شد

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم:

سیلاب های ناشی از بارندگی بامداد امروز یکشنبه در بافت قدیم شهر قشم و حومه کنترل و مدیریت شد

سیلاب های ناشی از بارندگی بامداد امروز یکشنبه در بافت قدیم شهر قشم و حومه کنترل و مدیریت شد

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از کنترل، مدیریت و هدایت سیلاب های ناشی از بارندگی بامداد روز یکشنبه 12 دی ماه جاری در بافت قدیم شهر قشم و حومه خبر داد و گفت: در پی پیش بینی سازمان هواشناسی استان هرمزگان و تشکیل ستاد بحران سازمان منطقه آزاد قشم ویژه بارندگی و طبق برنامه ریزی زمان بندی شده یک ماهه، چون لایروبی تمام مسیل ها و‌کانال های سطح شهر قشم و حومه انجام شده بود با کمترین آسیب ناشی از آب گرفتگی منازل و واحدهای تجاری در پی این بارندگی در بافت قدیم شهر مواجه شدیم.

  • کد مطلب: 9246
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 12 دی 1400 - 11:34

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم شاهد ملازم افزود: طی آسیب شناسی و‌برنامه ریزی صورت گرفته نقاط حساس و‌آبگیر شهر قشم به هفت پهنه تقسیم بندی شد که مجموعا 50 نقطه آبگیر احصا گردید.
وی با اشاره به اینکه در این تقسیم بندی برای هر ناحیه مستعد آبگیری یک ناظر، تعدادی کارگر و ماشین آلات و ادوات مورد نیاز مستقر شده است، تصریح کرد: تمام کارگران و عوامل اجرایی در این تقسیم بندی ملبس به البسه ویژه بارندگی تجهیزات لازم در سه شیفت کاری در شبانه روز از 8 الی 14 دی ماه در آماده باش کامل هستند. 
به گفته ملازم طبق دستور دکتر افشار ملازم سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم و مصوبات ستاد بحران این سازمان ویژه بارندگی همه پرسنل و امکانات مدیریت امور شهری و روستایی این سازمان از قبل آمادگی مواجهه با این بارندگی را داشتند و با همکاری همه دستگاه های ذیربط سازمان و شهرستان و مردم قشم آسیب های ناشی از جاری شدن سیلاب به حداقل رسید. 
مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از تامین و آمادگی چهار دستگاه تانکر با حجم 40 مترمکعب مجهز به پمپ روبین جهت تخلیه آب از نقاط  یا منازلی که دچار آبگرفتگی شوند، توسط این مدیریت خبر داد.  
وی در خصوص وضعیت روستاهای جزیره هم گفت: در تمام روستاهای قشم نیز ستاد مدیریت بحران ویژه بارندگی تشکیل شده و به دهیاران ابلاغ شده که هرجا که نیاز است به ستاد مدیریت بحران ویژه بارندگی سازمان منطقه آزاد قشم اطلاع دهند تا هماهنگی های لازم برای ارائه خدمات به روستاییان عزیز انجام شود.
به گفته ملازم تا زمان تهیه این خبر گزارشی از آسیب های احتمالی ناشی از این بارندگی به مناطق روستایی جزیره به ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم ویژه بارنگی واصل نشده است.   
گفتنی است طبق اطلاعیه سازمان هواشناسی کشور، وضعیت استان هرمزگان و جزیره قشم روزهای یکشنبه و دوشنبه 12 و 13 دی ماه جاری هشدار قرمز اعلام شده است.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد