امضای تفاهم نامه میان ژئوپارک جهانی قشم و نهاد کتابخانه های عمومی جزیره

امضای تفاهم نامه میان ژئوپارک جهانی قشم و نهاد کتابخانه های عمومی جزیره

تفاهم نامه همکاری میان ژئوپارک جهانی قشم و اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قشم با حضور علیرضا امری کاظمی، مدیر ژئوپارک جهانی قشم و امینه دریانورد مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان به امضا رسید.

  • کد مطلب: 9083
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 8 آذر 1400 - 11:03

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از شما نیوز ، علیرضا امری کاظمی، مدیر ژئوپارک جهانی قشم پیرامون امضای این تفاهم نامه، بیان کرد: این تفاهم نامه همکاری دو جانبه در راستای اجرای طرح ترویج و معرفی ژئوپارک به اعضای کتابخانه های سراسر جزیره به امضا رسیده است.
وی با بیان این مطلب افزود: از آنجایی که کتابخانه ها یکی از نمونه های بارز تعامل بین ژئوپارک و نهاد کتابخانه ها به شمار می آید؛ آشنایی کتابداران، اعضای کتابخانه‌ها، دانشجویان، پژوهشگران و عموم مراجعه کنندگان با مفهوم ژئوپارک، اهداف ژئوپارک جهانی قشم، زمین شناسی و ژئوسایت‌های ژئوپارک در جزیره قشم و ارتقاء سطح آگاهی عموم جامعه از  برنامه‌های ژئوپارک از طریق کتاب و کتابخوانی از اهداف اصلی این تفاهم نامه می باشد.
مدیر ژئوپارک جهانی قشم ادامه داد: با اجرای این تفاهم نامه کتابخانه ها مرکز ترویج و معرفی ژئوپارک به اعضای ثابت کتابخانه ها، دانشجویان، پژوهشگران داخلی و خارجی و عموم مراجعه کنندگان موجب ترویج و معرفی ژئوپارک برای عموم می شوند.
به گفته امری کاظمی؛ برگزاری دوره های آموزشی برای کتابداران و اعضای کتابخانه های سراسر جزیره با موضوع ژئوپارک و برنامه‌ها و اهداف ژئوپارک، تربیت و صدور کارت همیار ژئوپارک برای اعضای ثابت کتابخانه های جزیره از برنامه های اجرای این تفاهم نامه است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: نهاد کتابخانه ها نیز در این تفاهم نامه به معرفی و ثبت نام اعضای کتابخوان در طرح همیار ژئوپارک، همکاری در جهت برگزاری کارگاه ها و همایش‌ها برای دانش آموزان همیار و دعوت اعضای فعال کتابخانه ها جهت حضور در جشنواره ها، کارگاه های آموزشی می پردازند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد