سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم؛

کیفیت خدمات باید در شأن ساکنان جزیره و گردشگران باشد

کیفیت خدمات باید در شأن ساکنان جزیره و گردشگران باشد

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم از ظرفیت های فرهنگی و گردشگری شهر قشم بازدید کرد.

  • کد مطلب: 9082
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 7 آذر 1400 - 23:20

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از شما نیوز ، افشار فتح الهی عصر روز یک شنبه هفتم آذر ماه 1400، به همراه جمعی از معاونان و مدیران این سازمان ضمن بازدید از بخشی از ظرفیت های فرهنگی، گردشگری و خدماتی جزیره اظهار داشت: کیفیت خدماتی که توسط بخش های مختلف ارائه می شود، باید در شأن ساکنان جزیره و گردشگران آن باشد.
وی در بازدید از ظرفیت های فرهنگسرای جزیره بر استفاده از ظرفیت های بومی-فرهنگی در این مکان تاکید کرد و افزود: خدمات فرهنگی باید در راستای انتفاع مردم و باهدف ایجاد فضایی فعال و بانشاط توسعه یابد.
فتح اللهی از باغ موزه گیاه شناسی شهر قشم نیز دیدن کرد و خواستار عمومی سازی ظرفیت های گلخانه ای این مجموعه با هدف آشنا شدن مردم و گردشگران با گونه های گیاهی قابل رشد در جزیره شد.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم دربازدید از ظرفیت سایت تاریخی کولغان، دستوراتی جهت محوطه سازی و نورپردازی این مکان به عنوان یک پایگاه میراث فرهنگی و آثار باستانی جزیره صادر کرد.
وی سایت کولغان را ظرفیت ارزشمندی خواند که باید به سرعت ساماندهی شده و وارد چرخه گردشگری شود تا به عنوان یک ظرفیت فرهنگی مورد استفاده گردشگران قرار گیرد.
در ادامه، فتح الهی از کلوپ های غواصی مستقر در پارک زیتون شهر قشم بازدید کرده و ضمن تاکید بر لزوم معرفی ظرفیت های گردشگری ورزشی و دریایی جزیره قشم، خواستار هم افزایی و تعامل بیشتر بین فعالان حوزه تفریحات آبی قشم برای شناساندن این توانمندی ها به مردم کشور و گردشگران شد.

 *قشم ظرفیت های منحصربفردی دارد
وی توجه به رعایت مسائل حفاظتی و محیط زیستی در اکوسیستم دریایی را برای تداوم حیات زیست بوم دریایی قشم لازم دانست و گفت: مسائل زیست محیطی از موارد مورد تاکید ریاست محترم جمهور است که تصدی و رسیدگی به آن در مناطق آزاد مستقیما به این سازمان ها واگذار شده و ما باید در این زمینه با حساسیت بیشتری اقدام کنیم. 
فتح الهی در بازدید از سایرظرفیت های خدماتی پارک زیتون اظهار داشت: قشم ظرفیت ها و امکانات منحصربفردی دارد که با همکاری بیشتر بین ارگان ها، فعالان و علاقمندان به عرصه گردشگری باید بهتر و بیشتر از گذشته به آن پرداخته شود و در سطح ملی معرفی گردد.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم همچنین دستور تسریع روند بازسازی و احیای مراکز خدماتی در محوطه پارک زیتون و سینما دریا را با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی صادر کرد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد