\ اراده جدی برای تکمیل و بهره برداری از پل خلیج فارس پس از سالها وجود دارد/ پل خلیج فارس می تواند زمینه ساز شکوفایی، تحول اقتصادی و رشد گردشگری جزیره قشم در عرصه رقابت منطقه ای در خلیج فارس باشد

دکتر سعید محمد مشا‌ور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد:

اراده جدی برای تکمیل و بهره برداری از پل خلیج فارس پس از سالها وجود دارد/ پل خلیج فارس می تواند زمینه ساز شکوفایی، تحول اقتصادی و رشد گردشگری جزیره قشم در عرصه رقابت منطقه ای در خلیج فارس باشد

 اراده جدی برای تکمیل و بهره برداری از پل خلیج فارس پس از سالها وجود دارد/ پل خلیج فارس می تواند زمینه ساز شکوفایی، تحول اقتصادی و رشد گردشگری جزیره قشم در عرصه رقابت منطقه ای در خلیج فارس باشد

در جلسه ای با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و علاقه مندان به سرمایه گذاری در طرح احداث پل خلیج فارس، جوانب موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

  • کد مطلب: 8959
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: شنبه 15 آبان 1400 - 13:24

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به گزارش خبرگزاری فارس ،در این نشست که به منظور بررسی آخرین وضعیت طرح و لزوم سرمایه گذاری به منظور بهره برداری از این پل مهم و استراتژیک تشکیل شد، دبیر شورایعالی مناطق آزاد بر اهمیت احداث پل خليج فارس و فراهم نمودن زمینه جذب سرمايه گذارى بخش خصوصى داخلى و خارجى به منظور بهره برداری از این پروژه در کوتاه ترین زمان ممکن تاکید نمود.

دکتر سعید محمد اجرای این پروژه را نیازمند هماهنگی در سطح دولت و همکاری وزارتخانه های مختلف عنوان و اظهار داشت خوشبختانه اراده جدی جهت اجرای هرچه سریع تر این پروژه ایجاد شده است.

 مشاور رئیس جمهور افزود: احداث پل خلیج فارس و تکمیل شبکه حمل و نقل موجود در جزیره قشم، با توجه به پتانسيل هاي بالای منطقه آزاد قشم می تواند زمينه ساز رشد و شکوفایی بیشتر جزیره و نقش آفريني اقتصادی و تجاری این جزیره در عرصه رقابت منطقه اي در حوزه خليج فارس گردد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خاطرنشان کرد: با احداث پل خلیج فارس، ترانزیت کالا از منطقه آزاد قشم توجیه اقتصادی بیشتری پیدا کرده و مسیر امن تر، سریع تر و مطمئن تری برای ترانزیت کالا از طریق کریدور شمال ـ جنوب ایجاد خواهد شد.
وی تصریح کرد: با ساخت این پل و ایجاد اتصال جزیره به بندرعباس از طریق زمینی وضعیت صنعتی، اقتصادی، عمرانی و گردشگری جزیره قشم متحول و موجب افزایش جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و در نهایت ایجاد اشتغال و درآمد پایدار برای ساکنین محلی و بومیان خواهد شد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز اجرای طرح جامع پل خلیج فارس را یکی از پروژه های اولویت دار منطقه جهت تسهیل فرآیند تجارت و بهبود خدمات رسانی برای مردم جزیره دانست و اظهار داشت با بهره برداری از این پروژه شرایط برای ایجاد رونق اقتصادی در جزیره قشم بیش از پیش فراهم خواهد شد.

علی درویش پور ادامه داد: گروه کارشناسی سازمان منطقه آزاد قشم مذاکراتی با شرکت ها و سرمایه گذاران مختلف برای اجرای فوری این پروژه داشته و پیشنهاداتی نیز درباره احداث پل خلیج فارس و سایر بخش‌های این پروژه دریافت و مورد بررسی قرار گرفته است.

گفتنی است، طرح جامع پل خلیج فارس شامل احداث پل، توسعه و تجهیز بندر کاوه، احداث راه آهن از بندرکاوه به شبکه راه آهن سراسری، احداث بزرگراه و در نهایت اتصال جزیره قشم به کریدور شمال به جنوب می باشد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد