\ مانور قطع برق در شرکت آب، برق و تاسیسات منطقه آزاد قشم برگزار شد

مانور قطع برق در شرکت آب، برق و تاسیسات منطقه آزاد قشم برگزار شد

مانور قطع برق در شرکت آب، برق و تاسیسات منطقه آزاد قشم برگزار شد

به مناسبت هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل و با هدف سنجش سطح آمادگی، مانور قطع برق با رویکرد آمادگی دستگاه ها در برابر حوادث مترقبه فرضی برگزار شد.

  • کد مطلب: 8930
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: شنبه 8 آبان 1400 - 21:06

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از پايگاه خبري فكر اقتصادي، هدف از برگزاری این مانور حفظ آمادگی مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری در شرایط اضطراری قطع برق است.
نحوه عملکرد ارگان های مختلف در این مانور براساس سرعت به مدار آوردن مولدهای اضطراری و طبق چک لیست های استاندارد، در کمیته های مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ارزیابی گردید.
تقویت آمادگی واحدهای مختلف در برابر تهدید‌های ناشی از بلایای طبیعی همچون زلزله و ایجاد هماهنگی های لازم بین دستگاه های صنعت آب و برق در راستای مدیریت بحران در این مانور مورد تاکید قرار گرفت.
افزایش توان و مهارت در مواجهه با حوادث غیرمترقبه، برآورد کیفی و کمی تجهیزات و امکانات و نیازمندی ها، ایجاد مهارت و اعتماد به نفس در نیرو‌های عملیاتی و شناسایی کمبود‌ها و نقاط ضعف و همچنین بررسی میزان اثر بخشی و کارایی برنامه های از پیش تعیین شده را می‌توان از اهداف اصلی این مانور به حساب آورد.
گفتنی است؛ اینگونه مانور‌های عملیاتی در راستای مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، توانایی دستگاه های اجرایی در برابر شرایط اضطراری را حفظ نموده و آن را به صورت موثر ارتقا می بخشد.

دسته بندی ها

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد