ثبت نام متقاضیان شرکت در طرح مسکن جوانان جزیره قشم آغاز شد

ثبت نام متقاضیان شرکت در طرح مسکن جوانان جزیره قشم آغاز شد

در پی اعلام اجرای طرح مسکن جوانان جزیره قشم از سوی علی درویش پور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با هدف توسعه متوازن و عدالت محور در قشم و برآوردن یکی از مطالبات به حق جوانان جزیره، ثبت نام متقاضیان شرکت در این طرح آغاز شد.

  • کد مطلب: 8910
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 2 آبان 1400 - 22:24

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از پايگاه خبري شمانيوز، بومی بودن و یا دارا بودن حداقل 5 سال سابقه سکونت دائم و پیوسته در محل مورد تقاضا  تا پایان سال 1400 با ارائه مدارک مثبته از مهم ترین شرایط متقاضیان حقیقی است. 
نداشتن مالکیت زمین با کاربری مسکونی و یا واحد مسکونی و همچنین نداشتن سابقه واگذاری زمین و یا ملک از طرف سازمان و یا دولت و نیز ارائه گواهی کتبی از شورای روستا (در روستاها) از دیگر شرایط لازم برای ثبت نام در این طرح است.
براساس این گزارش داشتن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران و ارائه مدارک مثبته لازم برای اثبات آن و تأهل برای متقاضیان ذکور و یا سرپرستی خانوار و دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم  از دیگر شرایط این طرح است.  سرپرستی خانوار برای متقاضیان اناث براساس گواهی مراجع قضایی ذیصلاح و دارا بودن حداقل 20 تا 40 سال  تمام سن برای متقاضیان ذکور و  اناث خودسرپرست یا مجرد نیز از دیگر شرایط  این طرح اعلام شده است.
از شرایط دیگر شرکت در طرح مسکن جوانان جزیره  این است که متقاضیان اناث مطلقه و سرپرست خانوار به دلیل فوت همسر با ارائه مدارک مثبته نیز می توانند در این طرح ثبت نام کنند، مضاف بر اینکه سپردن تعهد برای اخذ پروانه و اتمام عملیات ساختمانی و ارائه درخواست منضم به تصویر شناسنامه و کارت ملی متقاضی و کارت شهروندی به همراه اصل مدارک مذکوربرای ثبت نام در این طرح الزامی است.


افراد دارای اولویت
این گزارش حاکی است در شرایط یکسان افرادی  هم در این طرح از اولویت برخوردار هستند که مهم ترین آنها  شامل  ایثارگران، بستگان درجه اول شهدا و خانواده‌های دارای 2 معلول و بیشتر و متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام (ره)، بهزیستی و یا سرپرست و قیم قانونی مددجویان تحت پوشش نهادهای مذکور می شوند.
همچنین اشخاصی که تمام یا بخشی از منزل مسکونی آن‌ها در اجرای طرح‌های عمرانی تخریب و یا تملک شده و مابقی ملک از حیزانتفاع ساقط گردیده است و افراد بومی و ساکنینی که سابقه سکونت دائم بیشتری نسبت به سایر متقاضیان دارند نیز در شرایط یکسان در این طرح دارای اولویت هستند.
متقاضیانی هم که محل اشتغال آن‌ها در محلی است که در آن تقاضای دریافت زمین ‌دارند( با اولویت کارمندان دولت و سازمان‌های خدمات رسان) با رعایت کل شرایط فوق الذکر در این طرح  از اولویت برخوردار هستند.
نحوه ثبت نام
براساس این گزارش متقاضیان حائز شرایط بالا با مراجعه به سایت شهروندی قشم به نشانی  https://citizen.qeshm.ir  وارد کارتابل شهروندی خودشان باید بشوند( داشتن کارت شهروندی فعال و تایید شده الزامی است) و پس از آن در صفحه اصلی  گزینه « مسکن جوانان جزیره » را انتخاب و با تکمیل فرم مربوطه ثبت نام کنند.

دسته بندی ها

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد