امام جمعه شهرستان قشم مطرح کرد؛

ضرورت تهیه پیوست فرهنگی و اجتماعی برای توسعه متوازن قشم

ضرورت تهیه پیوست فرهنگی و اجتماعی برای توسعه متوازن قشم

امام جمعه شهرستان قشم گفت: تهیه و تبیین پیوست های فرهنگی و اجتماعی برای 2 طرح روستای پاک و مسکن جوانان که با هدف ایجاد توسعه متوازن جزیره قشم در حال انجام است، یک ضرورت است.

  • کد مطلب: 8890
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 29 مهر 1400 - 17:57

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از فارس، حجت الاسلام غلامرضا حاجبی نشست هم اندیشی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با دهیاران پیرامون طرح های مسکن جوانان و روستای پاک، اظهار کرد: در این پیوست باید برای توسعه همه امور اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی پیش بینی‌های لازم انجام شود.
وی با بیان اینکه بسیاری از طرح ها در طولانی مدت به نتیجه می‌رسد، افزود: طرح روستای پاک، می تواند نقطه آغاز توسعه مردم محور باشد تا مردم به این احساس و تکلیف برسند که روستای خود را آباد کرده و آن را به منطقه گردشگری تبدیل کنند.
امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: توسعه همه جانبه روستاها به نفع همه افراد آن است و تفکر و اقدام مشارکتی با ایده های مردمی و مسوولیت پذیری آنان، این امر را ممکن می‌سازد.
حجت الاسلام حاجبی تاکید کرد: اگر توسعه انجام شود اما فرهنگ مناسبی برای آن در نظر گرفته نشود، توسعه بی ارزش است و البتهبرای جلوگیری از ایجاد رانت در توزیع امکانات باید با برنامه‌ریزی مناسب، کار و نظارت جمعی؛ عدالت ایجاد شود.

*عدالت، لازمه اجرای صحیح طرح مسکن جوانان
امام جمعه اهل سنت شهر قشم نیز در این جلسه گفت: باید با برنامه ریزی حساب شده و صحیح، اجرای طرح مسکن جوانان قشم براساس عدالت اجرایی شود تا حقی از کسی ضایع نشود.
شیخ عبدالرحیم خطیبی با بیان اینکه حل مشکل زمین و مسکن از دغدغه های دیرینه مردم قشم است، ادامه داد: با وجود فعالیت‌های مدیران گذشته، این امر به خوبی محقق نشده و امیدواریم با تصمیم مدیرعامل سازمان درخصوص به اجرای این طرح، نتیجه مطلوبی حاصل شود.
وی با اشاره به اینکه طرح‌ها در توسعه متوازن باید مشمول همه زمینه‌ها شود، افزود: این طرح برای اجرا باید در همه زمینه‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دارای پیوست و  برنامه باشد و همه مردم نیز در این توسعه دیده شوند.
براساس این گزارش نشست هم اندیشی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با دهیاران روستاهای جزیره قشم با حضور حجت الاسلام حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم و شیخ خطیبی، امام جمعه اهل سنت شهر قشم و جمعی از معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم در مرکز بین المللی رشد برگزار شد.

دسته بندی ها

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد