مشاور رئیس جمهور؛

بهبود معیشت مردم در منطقه آزاد اروند با بهره گیری از ظرفیت ها و قوانین

بهبود معیشت مردم در منطقه آزاد اروند با بهره گیری از ظرفیت ها و قوانین

مشاور رئیس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی، گفت: تلاش می‌کنیم از ظرفیت ها و قوانین برای بهبود معیشت مردم در منطقه آزاد اروند، استفاده شود.

  • کد مطلب: 8856
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 22 مهر 1400 - 19:38

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از فرينا، صبح امروز «سعید محمد» در اولین سفر کاری خود در سمت جدید؛ اهمیت استان خوزستان و منطقه آزاد اروند و حقی که مردم این آب و خاک به گردن کشور دارند را هدف اصلی اولین مقصد خود اعلام کرد و افزود: با حضور استاندار جهادی و سختکوش خوزستان و دراستای همکاری مشترک فی مابین منطقه آزاد اروند و استان، انشالله رابطه نزدیکی برای حل مشکلات مردم شریف شهرهای آبادان، خرمشهر و روستاهایی که در محدوده منطقه آزاد قرار دارند و امروز دچار مشکلات بسیاری هستند؛ برقرار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه بعضی تداخلات بین دستگاه های اجرایی که مانع از اجرای قوانین مناطق آزاد شده اند را می بایست حذف کنیم، خاطرنشان: تلاش خواهیم کرد با اختیاراتی که به لحاظ قانونی برای ما تعریف شده و متاسفانه خیلی از آنها به دلیل تداخل بین دستگاه های اجرایی امروز استفاده نمی شود، ابتدا با حذف این تداخلات و بعد استفاده از ظرفیت ها و قوانین برای بهبود معیشت مردم در منطقه آزاد اروند، اقدام کنیم.

 مشاور رئیس جمهور اظهار داشت: پیش بینی می کنیم جذب سرمایه گذاری خوبی را داشته باشیم که اگر این اتفاق رخ دهد، قطعاً رونق تولید و رونق شغلی اتفاق خواهد افتاد. در حال حاضر برای همه این موارد برنامه‌ریزی کرده‌ایم و سعی می کنیم در یک دوره زمانی کوتاه با همکاری دستگاه‌های ذیربط وضعیت معیشتی مردم بهبود پیدا کند.

سعید محمد ادامه داد: در این راستا وزارتخانه ها، گمرک و بخش های دیگر نیز باید همکاری متقابل را داشته باشند؛ خوشبختانه امروز عزم جدی در در دولت و مجلس برای کمک به بهبود وضعیت وجود دارد و امید داریم بتوانیم از همه ظرفیت ها در خدمت دهی به جامعه استفاده کنیم.

وی ضمن یادآوری این مهم که مناطق آزاد بر اساس چند اصل پایه ریزی شده اند و بیش از 30 سال است که در حال فعالیت هستند؛ گفت: مهم ترین اصل رونق تجاری و اقتصادی سرزمین اصلی است که مناطق آزاد در این مسیر می بایست در زمینه سرمایه گذاری، صادرات، تولید، وارد کردن فناوری های نوین فعالیت می کردند که شاخص‌های موجود بسیار ضعیف است و نشان از موفقیت دارد.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی؛ تصریح کرد: ظرفیت تغییر موجود است اما نیازمندی هایی دارد که آن هم احصا شده و به یاری خدا در سطح ملی این موارد را پیگیری خواهیم کرد؛ در حال حاضر 31 برنامه مدون را با استراتژی و راهبرد برای تک تک مناطق در دست تهیه داریم و تلاش می‌کنیم در یک دوره کوتاه مناطق آزاد را به ریل اصلی خود بازگردانیم.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد