به دست رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم‌ صورت گرفت؛

افتتاح دو اقامتگاه بوم گردی در شهر لافت/ اقامتگاه‌های اختصاصی دریچه‌ای نو به‌سوی رونق گردشگری در شرایط کرونا

افتتاح دو اقامتگاه بوم گردی در شهر لافت/ اقامتگاه‌های اختصاصی دریچه‌ای نو به‌سوی رونق گردشگری در شرایط کرونا

دو اقامتگاه بوم گردی شهر لافت به دست رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم‌ در دومین روز از هفته گردشگری افتتاح شد

  • کد مطلب: 8834
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 20 مهر 1400 - 10:14

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم‌ به نقل از شما نیوز، دو اقامتگاه بوم‌گردی عمارت سعدی و خانه ویستا با حضور علی درویش پور، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم‌، امام‌جمعه شهر لافت، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، جمعی از مدیران سازمان و مسوولان شهر لافت، در این شهر تاریخی  افتتاح شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم‌ در این مراسم از شهر لافت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین دارایی‌های گردشگری جزیره یادکرد و اظهار داشت: شهر تاریخی لافت به‌واسطه جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی، می‌تواند به‌تنهایی مقصدی برای گردشگران کشور باشد.
درویش پور تأکید کرد: هر شهروند لافتی باید یک خانه بومگردی داشته باشد و  هر ظرفیتی که به ماندگاری گردشگر در این منطقه کمک کند، برای سازمان در اولویت کاری قرار دارد.
وی همچنین بر لزوم توسعه شهر لافت براساس سند جامع تأکید کرد و گفت: رونق فضای شهری با در نظر گرفتن حفظ بافت تاریخی، در رونق گردشگری و درآمدزایی پایدار جامعه محلی نقشی ارزنده دارد.
در ادامه، اقامتگاه‌های بوم‌گردی عمارت سعدی و خانه ویستا با محوریت پذیرش خصوصی برای تنها یک خانواده که در دوران فراگیری بیماری کرونا می‌تواند دریچه‌ای جدید برای به راه افتادن چرخ اقتصاد و گردشگری منطقه باشد، بااعتباری بالغ‌بر 20 میلیارد و 150 میلیون ریال و ایجاد اشتغال برای 10 نیرو به‌صورت مستقیم، به دست رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم‌ افتتاح شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد