\ هنرمندان و نخبگان قشم اشاعه دهنده فرهنگ و هنر جزیره

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در آیین افتتاح فرهنگسرای شهر قشم اظهار کرد؛

هنرمندان و نخبگان قشم اشاعه دهنده فرهنگ و هنر جزیره

هنرمندان و نخبگان قشم اشاعه دهنده فرهنگ و هنر جزیره

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در آیین افتتاح فرهنگسرای شهر قشم گفت: هنرمندان و نخبگان قشم، انتقال دهنده و اشاعه دهنده فرهنگ و هنر جزیره به گردشگران و نسل های آینده هستند.

  • کد مطلب: 8811
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 18 مهر 1400 - 09:16

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از ایرنا، فرهنگسرای شهر قشم عصر امروز شنبه 17 مهرماه، مصادف با دومین روز از ماه فرخنده ربیع الاول به دست علی درویش پور، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و با حضور فرماندار شهرستان، جمعی از معاونان و مدیران سازمانی، مسوولان شهرستان و استقبال بی نظیر قشموندان، افتتاح شد.
 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در این مراسم، ضمن تبریک حلول روزهای مبارک ماه ربیع الاول اظهار داشت: فرهنگسرای قشم محلی برای تبدیل اندیشه های ناب به ایده و برنامه و محقق ساختن رویدادهای بزرگ فرهنگی و هنری است.
وی از هنر به عنوان یکی از معجزات هستی یاد کرد و گفت: هنر، سریع ترین راه برای بیان عمیق ترین مفاهیم و جلوه گاهی برای مشارکت های همدلانه مردمی است که به روند توسعه جزیره سرعت بیشتری خواهد بخشید.
درویش پور  حضور نخبگان و هنرمندان جامعه جزیره و استفاده از تجربه آنان را لازمه بالندگی و استمرار فعالیت های فرهنگسرا دانست و افزود: اماکن با صاحبان و ساکنان هویت وجودی پیدا می کنند و این فرهنگسرا خانه همه اهالی هنر جزیره است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ضمن تقدیر از تلاش های همه دست اندرکاران راه اندازی مجموعه فرهنگسرا اذعان داشت: اینجا باید با مشارکت مردمی و اهالی هنر به مکانی جهت معرفی فرهنگ تاریخی و هنر ریشه دار جزیره به گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شود.
یادآور می شود، در حاشیه افتتاح فرهنگسرای شهر قشم، بخش های مختلفی همچون غرفه های صنایع دستی، موسیقی بومی، ورزش های فکری و فعالیت هایی برای کودکان طراحی و به نمایش درآمد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد