از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم به مناسبت اربعین حسینی انجام شد

برگزاری مراسم تقدیر از هنرمندان و فعالان حوزه هنرهای آیینی در قشم

برگزاری مراسم تقدیر از هنرمندان و فعالان حوزه هنرهای آیینی در قشم

به مناسبت ماه های محرم و صفر و در آستانه اربعین حسینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم با برگزاری مراسمی از جمعی از هنرمندان و فعالان حوزه هنرهای آیینی جزیره قشم تقدیر کرد.

  • کد مطلب: 8755
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 4 مهر 1400 - 22:40

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم حامد بی آزار، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در حاشیه این مراسم که به عنوان یکی از برنامه های هفته دفاع مقدس برگزار شد، اربعین حسینی را یکی از بزرگ ترین آیین ها و مناسک اسلامی خواند و گفت: هنرمندان و فعالان حوزه هنرهای آیینی نقش بزرگی در تحکیم و تقویت جایگاه ارزش های اسلامی در جامعه از جمله اربعین حسینی و سایر مناسک  اسلامی داشته و دارند.
وی هنر را آیینه تمام نمای هر جامعه خواند و  افزود: جامعه ای پویا و شکوفا محسوب می شود که هنرمندانش پویا باشند و آثارشان همانطور که سرگرم کننده ولذت بخش است، مفاهیم معنوی و فرهنگی را با زبان نافذ هنری به مخاطبان خود انتقال بدهد.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم هنرمندان حوزه هنرهای آیینی را از جمله هنرمندان پویا دانست و گفت: این هنرمندان مفاهیم ارزشمند دینی و مذهبی را با زبان  زیبای هنری به مخاطبان خود بخصوص نسل جوان انتقال می دهند و در این راه بدون کمترین توقع و چشمداشت مادی تلاش می کنند چرا که خود معتقد و باورمند  این مفاهیم هستند.
بی آزار با تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی و تقدیر از هنرمندان و  فعالان حوزه هنرهای آیینی بر اهتمام جدی سازمان منطقه آزاد قشم نسبت به تقویت و تحکیم  ارزش های اصیل اسلامی در جزیره قشم تاکید کرد.
گفتنی است در این مراسم که فلاح نژاد مشاور اجرایی مدیرعامل، مهدی زارعی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، شاملو مدیر بازرسی، نظارت و رسیدگی به شکایات، ملازم سرپرست مدیریت امور شهری و روستایی و داخته مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم و سایر علاقه مندان هنرهای آیینی جزیره قشم حضور داشتند از تعدادی از هنرمندان، فعالان و پیش کسوتان حوزه هنرهای آیینی این جزیره با اهداء لوح و  تندیس تقدیر شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد