\ تفویض اختیار صدور گواهی بهداشت صادرات به اداره غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم

تفویض اختیار صدور گواهی بهداشت صادرات به اداره غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم

تفویض اختیار صدور گواهی بهداشت صادرات به اداره غذا، دارو و استاندارد منطقه آزاد قشم

مدیر غذا، دارو و استاندارد سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با موافقت معاونت غذا و دارو و اداره کل فرآورده های غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت برای نخستین بار گواهی بهداشت برای محموله های صادراتی نخستین بار به این مدیریت تفویض اختیار شد.

  • کد مطلب: 8737
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 29 شهريور 1400 - 16:21

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، نسرین نانوایی قشمی با بیان این مطلب، اظهار کرد: با این تفویض اختیار صدور گواهی بهداشت، برای کالاها و محصولات تولید شده جهت صادرات در کوتاه ترین زمان ممکن و در قشم انجام می گیرد.
وی ادامه داد: گواهی بهداشت یکی از مواردی است که موجب اعتبار محموله های صادراتی شده و زمینه ساز حضور پررنگ تر محصولات و کالاهای تولید شده در بازارهای هدف خواهد بود.
مدیر غذا، دارو و استاندارد سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی جزیره قشم و نزدیکی به بازار کشورهای حوزه خلیج فارس و امکان تجارت با سایر کشورها، صدور گواهی بهداشت می تواند، تسهیل کننده صادرات باشد. 
نانوایی قشمی در پایان خاطرنشان کرد: براساس تفویض اختیار صورت گرفته صادرات محصولاتی مانند ماهی خشک از قشم به سایر کشورها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد