مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در اولین نشست شورای ترافیک منطقه آزاد قشم در سال 1400 تاکید کرد

ضرورت ارتقاء فرهنگ ترافیکی در جزیره قشم

ضرورت ارتقاء فرهنگ ترافیکی در جزیره قشم

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم آموزش، فرهنگسازی و ارتقاء نظم و رفتار ترافیکی را بالاترین وظیفه شورای ترافیک این منطقه خواند و گفت: اگر بیشترین اعتبارات ترافیکی و بهترین و مجهزترین امکانات و زیرساخت ها را در معابر و جاده ها ی جزیره داشته باشیم، اما فرهنگ درست رانندگی و ترافیکی نداشته باشیم راه به جایی نمی بریم.

  • کد مطلب: 8619
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: جمعه 15 مرداد 1400 - 11:02

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، علی درویش پور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در اولین نشست شورای ترافیک منطقه آزاد قشم  در سال 1400 بر ضرورت آموزش قوانین و مقررات ترافیکی در سنین کودکی تاکید کرد و افزود: نهادها و دستگاه های فرهنگی و آموزشی، راهنمایی و رانندگی و رسانه ها در این راستا وظایف سنگینی بعهده دارند.
وی شاخص های ارتقاء فرهنگ ترافیکی را برشمرد و گفت: قائل شدن حق تقدم به عابر، استفاده از کمربند و کلاه ایمنی، مسقف بودن خودروهای باربری، رانندگی در بین خطوط  و اعمال قانون در هر شرایط  ازطرف پلیس از جمله مواردی است که در صورت اجرا شدن از سوی مردم و پلیس می تواند نشانه ارتقاء این فرهنگ در یک جامعه تلقی شود.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه ازاد قشم در بخش دیگری از سخنان خود دراین نشست با اشاره به اینکه تامین ایمنی و سلامت مردم در ترافیک بایستی نه یک وظیفه اداری بلکه دغدغه همه مسئولان جزیره باشد، تصریح کرد: شورای ترافیک به عنوان بالاترین مرجع تصمیم گیری حتما هرماه یکبار تشکیل جلسه بدهد و مصوبات آن لازم الاجراست و در صورت اجرا نشدن هریک از آنها با دستگاه یا دستگاه های مسئول برخورد خواهد شد.
درویش پور وقوع حتی یک تصادف منجر به فوت یا جرح را در جزیره قشم قابل قبول ندانست و با تاکید بر رفع موانع و کمبودهای ترافیکی در عرصه های روشنایی، دوربین ها، علائم و تابلوها، پایانه ها و تعیین نقاط حادثه خیز، خواستار ارتقاء کیفیت و مدل خودروها در جزیره شد.
براساس این گزارش رضا صفایی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم نیز در این نشست با تشریح نقش ترافیک در تامین امنیت جامعه بر اهمیت استفاده از دوربین های نظارتی در معابر و جاده ها در سطح جزیره  تاکید کرد و خواستار استفاده از ظرفیت شهرداری ها در ساماندهی ترافیک شهرها شد.
وی همچنین تامین سرویس مدارس برای دانش آموزان روستاهایی که برای تحصیل با موتورسیکلت به شهرها تردد می کنند، با هدف  جلوگیری از وقوع تصادفات منجر به فوت و جرح در جزیره، یک ضرورت خواند.
محرم بهاروند معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم هم در این نشست با تاکید بر داوطلبانه بودن اقدامات سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه راهسازی و راهداری در جزیره بخصوص تامین اعتبارات آنها، خواستار ایفای وظایف قانونی دستگاه های اجرایی از جمله اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان قشم و شهرداری ها شد.
گفتنی است  در این نشست همچنین مشاور امنیتی و انتظامی مدیرعامل و سرپرست امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم، روسای ادارات آموزش و پرورش، پلیس راهور، پلیس راه قشم – لافت و راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان قشم نیز مواردی را در حوزه مسئولیت خودشان در ارتباط با ترافیک مطرح کردند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد