\ توسعه خدمات عمومی برای تامین نیازهای مردم و صنایع در منطقه آزاد قشم

با افتتاح دو واحد آب شيرين كن و یک واحد توليد بخار درهفتمین دور افتتاحیه های ریاست جمهوری منطقه آزاد قشم صورت گرفت؛

توسعه خدمات عمومی برای تامین نیازهای مردم و صنایع در منطقه آزاد قشم

توسعه خدمات عمومی برای تامین نیازهای مردم و صنایع در منطقه آزاد قشم

دو واحد آب شيرين كن و یک واحد توليد بخار با سرمایه گذاری بخش خصوصی با توان تولید هشت هزار مترمکعب آب شیرین در روز و تولید روزانه 230 تن بخار در هفتمین دور افتتاحیه‌های ریاست جمهوری منطقه آزاد قشم مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

  • کد مطلب: 8579
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 4 مرداد 1400 - 15:12

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم این واحدها با اعتبار 16میلیون دلاری شرکت قشم مولد(هولدینگ پاسارگاد) در راستای بهبود خدمات و تامین نیازهای عمومی مردم و صنایع این منطقه طراحی و اجرا شده است.

ظرفیت هر یک از دو واحد آب شیرین کن به ‌طور متوسط چهارهزار مترمکعب روز و واحد تولید بخار نیز 230 تن بخار در ساعت است.

با افتتاح این پروژه ها افزون بر25 نیروی مستقیم و 80 نیروی غیرمستقیم صاحب شغل شده و آب شیرین تولید شده به ‌مصرف بخشی از ساکنان جزیره قشم و بخار تولید شده نیز به مصرف صنایع جزیره می رسد.

گفتنی است، امروز دوشنبه 4 مردادماه 1400 در آیین ویدیو ویدیوکنفرانسی با حضور رییس جمهوری، 9 پروژه در منطقه آزاد قشم،  با اعتبار ارزی 16 میلیون دلار و ریالی 2 هزار و 379  میلیاردی در پنج حوزه عمرانی، خدماتی، تولیدی، شیلاتی و گردشگری به بهره‌برداری رسید.

یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در پنج مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با 78 پروژه افتتاحی به اعتبار ریالی 74 هزار و 630 میلیاردی و ارزی 393 میلیون یورو و 281 میلیون دلاری، 14 پروژه کلنگ زنی به ارزش 172ارزی میلیون دلار و ارزش ریالی 32 هزار و پنج میلیارد ریال و  76 پروژه در حال اجرا با رقم سرمایه‌گذاری 495 میلیون دلار، 223 میلیون یورو و  19 هزار و 185 هزار میلیارد ریال، در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

دسته بندی ها

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد