\ برگزاری دوره آموزشی کتابخوانی به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان درغرب جزیره قشم

مدیر ژئوپارک جهانی قشم خبر داد

برگزاری دوره آموزشی کتابخوانی به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان درغرب جزیره قشم

برگزاری دوره آموزشی کتابخوانی به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان درغرب جزیره قشم

مدیر ژئوپارک جهانی قشم از برگزاری دوره آموزشی کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان غرب این جزیره با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از ژئوسایت ها به مناسبت روز ملی ادبیات کودک و نوجوان خبر داد.

  • کد مطلب: 8552
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 21 تير 1400 - 14:42

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از « شمانیوز » علیرضا امری کاظمی برگزاری این دوره آموزشی را از سوی مرکز آموزشی ژئوپارک جهانی قشم با مرکزیت روستای دولاب درغرب جزیره قشم از جمله فعالیت های ترویجی و آموزشی این مدیریت اعلام کرد و گفت: در این دوره آموزشی در گروه کتابخوانی نوجوانان  ترویج و تفسیر ژئوسایت های ژئوپارک و راههای محافظت و نگهداشت آن انجام‌ و در بخش کودکان نیز آموزش هایی جهت آشنایی با ژئوپارک و محافظت از آن به زبانی ساده و گویا از سوی این مرکز آموزشی ارائه  می شود.
وی پرورش خلاقیت و تفکر، آموزش بلندخوانی برای تقویت فن بیان و آموزش قصه‌گویی برای تقویت اعتماد به نفس کودکان را از مهم ترین اهداف تشکیل گروه کتابخوانی کودک و نوجوان از سوی این مرکز دانست و افزود: برای پرکردن اوقات فراغت در تابستان علاوه بر اینکه کتاب های مفید و متناسب گروه‌های سنی کودک و نوجوان در اختیار اعضای این گروه قرار می گیرد، قصه های لذت بخش با هدف پرورش خلاقیت در کودکان و نوجوانان برای آنها نیز خوانده می شود.
امری کاظمی انجام فعالیت‌هایی مانند اجرای نمایش و درست کردن کاردستی با اشیاء دور ریختنی بعد از کتابخوانی را باعث افزایش انگیزه کتابخوانی برای کودکان خواند و یادآور شد: تمام این فعالیت ها همچنین آموزش نقاشی و کاردستی و نقد کتاب در مرکز آموزشی ژئوپارک جهانی قشم در روستای دولاب تحت عنوان مرکز آموزشی دولاب انجام می شود که دارای سالن آموزشی مجزا، کتابخانه تخصصی زمین شناسی، دفتر مسئول و مدیریت مرکز و بخش های مطالعه و نقاشی جهت دانش آموزان و مشتاقان مطالعه است.
گفتنی است تعداد اعضای کتابخانه این مرکز 520 نفر است که 400 نفر از اعضای آن متعلق به بخش کتابخانه تخصصی زمین شناسی و 120 نفر هم اعضای طرح « با من بخوان » است و مجموعه کتاب های موجود در این مرکز نیز افزون بر دو هزار و 241 جلد است که یک هزار و 311 جلد آن مربوط به کتابخانه  زمین شناسی و 930 جلد هم  مربوط به طرح « بامن بخوان » است. 
موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان مسئول و برگزارکننده طرح « با من بخوان » در کشور است که با امضای تفاهم نامه ای با مدیریت ژئوپارک جهانی قشم، کتاب ها و تجهیزات لازم را با هدف ترویج کتابخوانی و برگزاری نشست‌های بلندخوانی به این مدیریت اهداء کرده است.   
کتاب های تخصصی کتابخانه زمین شناسی هم از طرف خانواده مرحوم « بهارک وحدتی » که بعنوان مربی در ژئوپارک جهانی قشم دوره های آموزشی زمین شناسی مخصوص کودکان را در زمان حیات شان برگزار کرده، اهداء شده است.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد