\ قشم رکورددار تولید میگو در کشور می‌شود

با افتتاح نخستین مزرعه پرورش میگو به شیوه فوق متراکم کشور در پنجمین دور افتتاحیه‌های ریاست جمهوری منطقه آزاد قشم؛

قشم رکورددار تولید میگو در کشور می‌شود

قشم رکورددار تولید میگو در کشور می‌شود

شرکت کیان یزدان قشم با سرمایه‌ای بالغ‌بر 670 میلیارد ریال، به‌عنوان نخستین شرکت شیلاتی کشور که با تکنیک فوق متراکم اقدام به پرورش میگو به شیوه صنعتی کرده، توسط حسن روحانی در منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

  • کد مطلب: 8492
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 31 خرداد 1400 - 15:15

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری موج، این شرکت در فاز نخست، با ظرفیت تولید 800 تُن میگو در سال، ضمن کمک به تأمین غذا و ارتقا تولیدات آبزیان در کشور، ارزآوری و صدور برند منطقه آزاد قشم به خارج کشور، نگاهی به حفظ اراضی جزیره در سایه تکنولوژی و متراکم سازی نیز داشته است.

ایجاد اشتغال برای 15 نیروی بومی به‌صورت مستقیم و 25 نیرو به‌صورت غیرمستقیم از دیگر ویژگی‌های این پروژه ارزشمند می‌باشد.

شرکت کیان یزدان قشم با 480 حوضچه، به‌طور میانگین، ظرفیت تولید 40 تُن میگو در هر هکتار را دارد که در مقایسه با روش سنتی (با برداشت حدود 7 تُن در هر هکتار)، جهشی درزمینه تولید میگو در صنعت غذایی کشور رقم خواهد زد.

گفتنی است امروز دوشنبه 31 خردادماه 1400 در آیین ویدیو ویدیوکنفرانسی با حضور رییس جمهوری تعداد 105 پروژه بااعتبار ارزی 667 میلیون دلار و 276 میلیون یورو و ریالی 61 هزار و 150 هزارمیلیاردی در سه بخش افتتاح، کلنگ زنی و معرفی طرح‌های در حال اجرا در منطقه آزاد قشم معرفی و به بهره‌برداری رسید.

یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در چهار مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با 63 پروژه به اعتبار ریالی 64 هزار و 670 میلیاردی و ارزی 340 میلیون یورو و 281 میلیون دلاری در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد