\ پشتیبانی از روند تولید انرژی در قشم

با افتتاح فاز نخست اسکله نفتی حرا قشم در پنجمین دور افتتاحیه‌های ریاست جمهوری منطقه آزاد قشم دنبال می‌شود:

پشتیبانی از روند تولید انرژی در قشم

پشتیبانی از روند تولید انرژی در قشم

فاز نخست اسکله نفتی حرا قشم بااعتبار ارزی 53 میلیون یورو با حضور ویدیوکنفرانسی رییس دولت تدبیر و امید در منطقه آزاد قشم به بهره‌برداری رسید.

  • کد مطلب: 8490
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 31 خرداد 1400 - 14:28

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از پایگاه خبری اقتصاد و تجارت، شرکت ساخت و بهره‌برداری اسکله حرا قشم (هلدینگ سرمایه‌گذاری پاسارگاد) سرمایه‌گذار خصوصی این پروژه بوده که با افتتاح آن، اسکله نفتی حرا قشم، ظرفیت پهلوگیری کشتی 35 هزار تنی را پیداکرده و به تأمین خوراک شرکت‌های فعال در حوزه تولید انرژی می‌پردازد.

این توانمندی، ضمن پشتیبانی از روند رو به رشد تولید، موجب مانع زدایی در تأمین نیازهای صنعت نفت، گاز و انرژی منطقه و گردش چرخ‌های صنایع تولیدی شده و  نام قشم را در حوزه  تولیدات نفتی به یک برند  تبدیل می‌کند.

با آغاز بهره‌برداری از  این پایگاه شناوری، ورود نفت خام از طریق شناور باهدف ایجاد تسهیلات و تجهیزات در تأمین خوراک و سپس، انتقال محصولاتی نظیر قیر، نفت، سوخت شناورها و سایر فرآورده‌های نفتی که توسط پالایشگاه‌های هم‌جوار تولید شده، صورت خواهد گرفت.

افتتاح این اسکله، 45 نیروی مستقیم و 120 نیروی غیرمستقیم را وارد چرخه کار و اشتغال جزیره کرد که در تثبت درآمدهای پایدار جامعه محلی نقش بسزایی دارد.

اسکله نفتی حرا قشم، یکی از بزرگ‌ترین اسکله‌های نفتی در جنوب کشور با ظرفیت تخلیه و بارگیری 14میلیون و 500 هزار تُن فرآورده‌های نفتی است که در فاز دوم امکان پهلوگیری کشتی‌های نفتی 80 هزار تنی را نیز مهیا خواهد کرد.

گفتنی است امروز دوشنبه 31 خردادماه 1400 در آیین ویدیو ویدیوکنفرانسی با حضور رییس جمهوری تعداد 105 پروژه بااعتبار ارزی 667 میلیون دلار و 276 میلیون یورو و ریالی 61 هزار و 150 هزارمیلیاردی در سه بخش افتتاح، کلنگ زنی و معرفی طرح‌های در حال اجرا در منطقه آزاد قشم معرفی و به بهره‌برداری رسید.

یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در چهار مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با 63 پروژه به اعتبار ریالی 64 هزار و 670 میلیاردی و ارزی 340 میلیون یورو و 281 میلیون دلاری در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

 

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد