تفاهم نامه افزایش همکاری میان سازمان منطقه آزاد قشم و بانک سینا به امضا رسید؛

همکاری شبکه بانکی برای تامین اعتبارات مورد نیاز سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در قشم/بانک سینا متعهد به کمک برای تامین مالی پروژه های عمرانی، اقتصادی و گردشگری جزیره شد

همکاری شبکه بانکی برای تامین اعتبارات مورد نیاز سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در قشم/بانک سینا متعهد به کمک برای تامین مالی پروژه های عمرانی، اقتصادی و گردشگری جزیره شد

با حضور علی درویش پور، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و سید ضیا ایمانی، مدیرعامل بانک سینا، تفاهم نامه در راستای جذب سرمایه گذاری و کمک به سرمایه گذاران جهت اجرای طرح های اقتصادی و برقراری و توسعه تعاملات میان دو طرف، به امضا رسید.

  • کد مطلب: 8426
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 6 خرداد 1400 - 08:41

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از ایرنا، علی درویش پور در این مراسم، اظهار کرد: شرایط سخت اقتصاد در سال های اخیر در اثر تحریم های ظالمانه و همچنین شیوع ویروس کرونا به وجود آمد، باعث ایجاد مشکلات مختلفی برای فعالان اقتصادی و کسب و کارها در منطقه آزاد قشم شد.
وی ادامه داد: در راستای تحقق شعار سال مبنی بر افزایش تولید،  پشتیبانی از سرمایه گذاری در این منطقه و رفع تحریم ها، تفاهمنامه همکاری با بانک سینا منعقد شد تا از ظرفیت‌های این بانک برای کمک به فعالان اقتصادی و رونق فعالیت کسب و کارها در این منطقه استفاده شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: ظرفیت های مختلف جزیره قشم در حوزه ‎های گردشگری، پتروشیمی، نفت و انرژی، شیلات و تجارت این منطقه را به سرزمین فرصت های طلایی تبدیل کرده است.
به گفته درویش پور؛ قشم سرشار از جاذبه های طبیعی است و می تواند مقصد نخست گردشگری در کشور و حتی جهان باشد و مصمم هستیم تا این منطقه را به جایگاه واقعی خود نزدیک‌تر کنیم.
وی با اشاره به ویژگی های اقتصادی جزیره بویژه در حوزه نفت و انرژی، تصریح کرد: قشم به عنوان سومین هاب پتروشیمی کشور شناخته شده و البته با توجه به وجوئ نیروگاه ها و پالایشگاه های فعال و در حال ساخت، یکی از قطب های حوزه نفت و انرژی نیز محسوب می شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: قشم در حوزه شیلات نیز ظرفیت ویژه ای دارد که در آینده نزدیک سهم قابل توجهی از میگوی کشور با قابلیت صادرات در این جزیره تولید خواهد شد.
درویش پور افزود: در شرایط کنونی، بانک ها می توانند در حل مشکلات فعالان اقتصادی، ایجاد جاذبه برای سرمایه گذاران و تحول آفرینی در حوزه های مختلف اقتصادی جزیره نقش مهمی ایفا کنند.
وی با بیان اینکه نقش بانک ها برای رفع موانع تولید و رونق کسب و کار انکار ناپذیر است، بیان کرد: یکی از بخش هایی که می تواند به تحول آفرینی در بخش های اقتصادی و تولیدی جزیره کمک کند، بانک ها هستند و امیدواریم با حضور فعال بانک سینا در قشم، مساله تامین نقدینگی فعالان اقتصادی جزیره فراهم و  بخشی از موانع این حوزه رفع شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: تمام بانک ها می توانند با حضور فعال در جزیره قشم و بررسی حوزه های مختلف به فعالان اقتصادی در حوزه های مختلف اقتصادی، گردشگری و... کمک کنند.
درویش پور در پایان خاطرنشان کرد: جزیره زیبای قشم ظرفیت های فراوانی در حوزه های مختلف اقتصادی، نفت و انرژی، شیلات، گردشگری و... دارد و آماده حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی جهت فعالیت اقتصادی است.
براساس این گزارش، سید ضیا ایمانی، مدیرعامل بانک سینا نیز در این جلسه گفت:  ظرفیت ها و فرصت های شبکه بانکی کشور بویژه بانک سینا به اندازه ای است که امکان حضور جدی تر در قشم و ارائه خدمات بیشتری به این جزیره را دارد.
وی ادامه داد: تلاش می کنیم تا با اعتباراتی که در اختیار داریم، در همه حوزه ها از جمله پتروشیمی و صیادی قشم خدمات بانکی و همچنین ارائه اعتبارات لازم و تسهیلات مورد نیاز فعالان اقتصادی و کسب و کارها را  در این جزیره انجام دهیم.
مدیرعامل بانک سینا خاطرنشان کرد: در تفاهم نامه با سازمان منطقه آزاد قشم سقف خاصی برآورد نشده و سرمایه گذاران در هر حوزه، می توانند اعتبارات خود را از این بانک دریافت کنند.
ایمانی در پایان با بیان اینکه ظرفیت های قشم به اندازه ای است که می توان در هر حوزه، طرح های مختلفی را زیر پوشش قرار دهیم، افزود: بانک سینا با توجه به شرایطی که دارد و با توجه به ماموریت محول شده از سوی بنیاد مستضعفان به عنوان سهامدار این بانک، قصد دارد تا حضور پررنگتری در جزیره قشم داشته باشد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد