مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد

تولید 10هزار تن ماهی در دریا در قشم تا پایان سال1400

تولید 10هزار تن ماهی در دریا در قشم تا پایان سال1400

مدیر شیلات و کشاورزی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با تکمیل چرخه پرورش و تولید ماهی در دریا(ماهی در قفس) و تغییر روش های سنتی به صنعتی در قشم؛ ظرفیت قفس های نصب شده در دریا پرورش و تولید حداقل 10 هزار تُن ماهی از این نوع را در این جزیره تا پایان سال 1400 امکان پذیر می سازد.

  • کد مطلب: 8424
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 5 خرداد 1400 - 14:16

ه گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین منصور آزاد افزود: این میزان تولید براساس ظرفیت‌های جزیره قشم و آب‌های اطراف آن در نظر گرفته شده است.
وی  با اشاره به اینکه در سند برنامه ششم توسعه کشور میزان تولید ماهی در دریا برای قشم 84 هزار تُن درسال منظور شده است، تصریح کرد: هم اکنون پنج شرکت در حوزه پرورش و تولید ماهی در دریا در قشم فعالیت می‌کنند که نخستین شرکت (طلایه داران امین قشم) از سال 1394 با دوازده قفس 50 تُنی آغاز به کار کرده است.
به گفته مدیر شیلات و کشاورزی منطقه آزاد قشم، پیش‌بینی می شود این شرکت تا پایان امسال با به آب‌اندازی 12 قفس دیگر و رسیدن به تولید سالانه دوهزار تُن ماهی در دریا درافزایش صادرات و ارزآوری جزیره  نقش فعالی پیدا کند. 
منصور آزاد با تاکید بر ضرورت توسعه مزارع دریایی با مشارکت سرمایه‌گذاران منطقه و دستیابی به افزایش تولید ماهی و کمک به کاهش فشار به ذخایر آبزیان بومی موجود در خلیج‌فارس یادآور شد: هدف اصلی سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه پرورش و تولید ماهی در دریا تحقق شعار« تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی ها » و کمک به تأمین امنیت غذایی کشوراست.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد