\ منطقه آزاد قشم با 10 پروژه به استقبال چهارمین دور افتتاحیه‌های ریاست جمهوری می‌رود

منطقه آزاد قشم با 10 پروژه به استقبال چهارمین دور افتتاحیه‌های ریاست جمهوری می‌رود

منطقه آزاد قشم با 10 پروژه به استقبال چهارمین دور افتتاحیه‌های ریاست جمهوری می‌رود

10 پروژه بااعتبار ارزی 21 میلیون دلار و ریالی چهار هزار و 10 میلیاردی در چهارمین دور افتتاحیه‌های ریاست جمهوری در منطقه آزاد قشم به بهره‌برداری می‌رسد.

  • کد مطلب: 8345
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 21 ارديبهشت 1400 - 13:13

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری ایرنا، این 10 پروژه با سرمایه‌گذاری 100 درصدی بخش خصوصی، مبین ظرفیت قشم در جذب سرمایه‌گذار و تلاش این منطقه در پشتیبانی و مانع زدایی در مسیر تولید برای کشور است.
10 پروژه مذکور، در دو حوزه اقتصادی و گردشگری برای 591 نیروی بومی اشتغال به همراه دارد که شامل حوزه‌های شیلاتی، تولیدی، تجاری و گردشگری می‌شود.
سه شرکت آبزی‌پروری محک شیلات، شركت هيراد كاوه ساحل قشم و شركت آبزيان دشت مرواريد قشم فعال درزمینه پرورش ماهی در دریا با ظرفیت تولید هشت هزار و 500 تُن ماهی در سال و سه شرکت هامور طلايي قشم، تعاوني ميگو دشت كُنار سياه و تعاوني دريانوردان در حوزه پرورش میگو با ظرفیت تولید سه هزار و 680 تُن میگو در سال، درمجموع با سرمایه‌ای بالغ‌بر 21 میلیون دلار و یک هزار و 380 میلیارد ریال در بخش تأمین امنیت غذایی کشور نقش ارزنده‌ای خواهند داشت و برای 351 نیروی بومی اشتغال‌زایی خواهند کرد.
دو شرکت فعال درزمینه تولید محصولات آرایشی و بهداشتی نیز به نام‌های عطر اطلس قشم و کارن زیما قشم با سرمایه‌ای بالغ‌بر 630 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی برای 45 نیرو با تولید محصولات صادرات محور به گردش اقتصاد ارزآور کشور کمک خواهد کرد. 
شرکت انسا مروارید قشم نیز با سرمایه‌گذاری در حوزه برندینگ با انتقال دانش و تکنولوژی برندهای جهانی و مشارکت جامعه تجاری جزیره، فروشگاه دی یوتی فری خود را با سرمایه‌ای به ارزش  100 میلیارد ریال و ایجاد فرصت اشتغال برای 120 نیروی بومی در این مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری، به بهره‌برداری می‌رساند.
افتتاح فاز اول اقامتی هتل سارینا با سرمایه یک هزار و 900 میلیارد ریالی و ایجاد اشتغال برای 75 تَن که 320 تخت به ظرفیت اقامتی جزیره می‌افزاید، آخرین پروژه افتتاحی این دور از برنامه‌های ریاست جمهوری در منطقه آزاد قشم است.
یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در سه مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با 53 پروژه به اعتبار ریالی 60 هزار و 660 میلیاردی و ارزی 340 میلیون یورو و 260 میلیون دلاری در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد