\ صدور و تمدید 2560 فقره مجوز سرمایه گذاری فعالیت اقتصادی

در سال 1399 صورت گرفت؛

صدور و تمدید 2560 فقره مجوز سرمایه گذاری فعالیت اقتصادی

صدور و تمدید 2560 فقره مجوز سرمایه گذاری فعالیت اقتصادی

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم از صدور و تمدید 2 هزار و 560 فقره مجوز فعالیت اقتصادی در طول سال 1399 در این منطقه خبر داد.

  • کد مطلب: 8339
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 - 10:51

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری موج، جعفر هدایت پژوه مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم  اظهار کرد: در طول سال گذشته تعداد 568 فقره مجوز سرمایه گذاری در حوزه های صنعتی، خدماتی و بازرگانی برای فعالان اقتصادی صادر شده است.
وی عنوان کرد: از این تعداد مجوزهای صادر شده، 136 مورد مربوط به بخش صنعتی، 184 مورد مربوط به بخش خدماتی و پیمانکاری و 189 مورد نیز مربوط به بخش بازرگانی و تجاری می باشد.
مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به تمدید 1992 فقره مجوز در حوزه های مختلف اقتصادی در این منطقه آزاد در طول سال گذشته، ادامه داد: از این تعداد 285 فقره مجوز در حوزه صنعت، 873 مورد مربوط به حوزه خدمات و 834 مجوز تمدید شده نیز مربوط به فعالان حوزه تجارت و بازرگانی است.
به گفته هدایت پژوه، بیشترین مجوزهای سرمایه گذاری صادر شده در بخش صنعتی طی سال 1399 مربوط به حوزه های بسته بندی، تکثیر و پرورش آبزیان، ساخت و تعمیر شناور و کشتی، ساخت محصولات شیمیایی و مواد غذایی می باشد.
وی افزود: همچنین در سال گذشته یک مورد جذب سرمایه گذاری خارجی مستقیم از کشور به ارزش بیش از 3 میلیون دلار در حوزه تولید محصولات دخانیات در این منطقه صورت گرفته است.
مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: سرمایه گذاری موتور محرکه اصلی رشد اقتصادی است و در نهایت می تواند بسترساز توسعه کشور باشد و باید شرایطی را ایجاد کنیم تا متناسب با رشد مصرف و نیاز جاری و آینده بازار‌ها، سرمایه گذاری در حوزه های مختلف شکل اجرایی به خود می‌گیرد.
هدایت پژوه در ادامه خاطرنشان کرد: مناطق آزاد می توانند با جذب سرمایه گذار و استفاده مطلوب از فرصت های موجود مناطق نقش کلیدی و مهمی در جهت تولید محصولات و صادرات کالاها به بازارهای بین المللی و نیز تامین نیازهای داخل کشور داشته باشند.
وی بیان داشت: در سال 1400 و با توجه به احتمال حذف تحریم های پولی و بانکی، منطقه آزاد قشم با توجه به موقعیت استراتژیک و دسترسی آسان به بازارهای منطقه ای و آبراهه های بین‌المللی می تواند الگوی اقتصادی مناسب برای فعالسازی اقتصاد بخش خصوصی، غیردولتی‌ و جذب سرمایه گذاران بین المللی باشد.
مدیریت جذب سرمایه گذاری و بازاریابی بیان کرد: با توجه به قوانین و دستورالعمل های موجود، فعالان اقتصادی باید برای بهره مندی از مزیت های مناطق آزاد مجوز سرمایه گذاری خود را در زمان مقرر تمدید کنند.
هدایت پژوه در پایان با بیان اینکه مراجعه به مدیریت سرمایه گذاری و بازاریابی نقطه آغاز فرآیند فعالیت های اقتصادی در منطقه آزاد قشم است، خاطرنشان کرد: اقدامات متعددی در راستای عملی شدن شعار سال با هدف پشتیبانی از سرمایه گذاران و رفع موانع موجود، اجرایی شده و سرمایه گذاران برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانند به کارشناسان این مدیریت مراجعه کنند. 

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد