\ 209 شناور پارسال در قشم تولید شد

209 شناور پارسال در قشم تولید شد

209 شناور پارسال در قشم تولید شد

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم گفت: 209 فروند لنج باری به ارزش بیش از 2 هزار و 474 میلیارد ریال پارسال در این منطقه تولید شد و به بهره‌برداری رسید.

  • کد مطلب: 8301
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: شنبه 11 ارديبهشت 1400 - 13:50

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از ایرنا، محمد مهدی برنجی افزود: این لنج‌ها از جنس چوب و فایبرگلاس در ابعاد مختلف با سفارش سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و با تکیه بر دانش متخصصان داخلی ساخته و به آب انداخته شد.

وی ادامه داد: جزیره قشم از واحدهای تولیدی فعال در زمینه تولید شناورهای چوبی، فایبرگلاس، فلزی و آلومینیومی بهره‌مند است و به عنوان یکی از قطب‌های تولید شناورهای دریایی در ایران شناخته می‌شود.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: این شناورها با نظارت کارشناسان مجرب و متخصص سازمان بنادر و دریانوردی و با رعایت استانداردهای بین المللی تولید می شود.

وی اظهار کرد:  فعالیت صنایع کشتی سازی و تجهیزات دریایی در راستای عملیاتی شدن شعار «جهش تولید» و همچنین برای عمل به سیاست‌های ابلاغی اقتصادی مقاومتی در جزیره قشم فعالیت مناسبی دارند.

برنجی گفت: سال گذشته، ساخت 706 لنج به 13 واحد شناورسازی فعال در جزیره قشم سفارش داده شده که از این تعداد، 433 مورد مربوط به شناورهای باری، 266 مورد شناور صیادی، 7 مورد شناورهای تفریحی و مسافری و مابقی مربوط به سایر حوزه های مرتبط با تجهیزات دریایی است.

وی بیان کرد: از این تعداد 610 شناور تا 200 تُنی، 86 شناور 200 تا 500 تُنی، 10 شناور 500 تا هزار تُنی و همچنین سایر اندازه‌ها در واحدهای شناورسازی و تولیدکنندگان تجهیزات دریایی در خط تولید است.

مدیر صنعت، معدن قشم ادامه داد: به همت تلاش متخصصان بومی، جزیره قشم جایگاه خود را به عنوان صادرکننده شناورهای دریایی در خلیج فارس تثبیت کرده‌است.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد