\ صادرات بیش از 40 هزار تن کالا از گمرک منطقه آزاد قشم

در سال 99 صورت گرفت؛

صادرات بیش از 40 هزار تن کالا از گمرک منطقه آزاد قشم

صادرات بیش از 40 هزار تن کالا از گمرک منطقه آزاد قشم

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات بیش از 40 هزار تن کالای تولیدی از منطقه آزاد قشم به داخل و خارج از کشور در سال 1399 خبر داد.

  • کد مطلب: 8292
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 7 ارديبهشت 1400 - 12:43

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی همایونی با بیان این مطلب اظهار کرد: ارزش این کالاهای صادر شده در سال گذشته بیش از 101 میلیون دلار بوده است.
وی ادامه داد: از این میزان، 20 هزار و 446 تن کالا به ارزش 31 میلیون دلار از منطقه آزاد قشم به داخل کشور و سرزمین اصلی صادر گردیده است.
مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم افزود: همچنین 20 هزار و 423 تن کالا به ارزش بیش از 70 میلیون و 470 هزار دلار از این منطقه به سایر مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و سایر کشورها از جمله عراق، هند، پاکستان، چین، امارات و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.
به گفته همایونی؛ در سال گذشته بیش از 5 هزار 890 تن کالا به ارزش 46 میلیون دلار مواد اولیه مصرفی مورد نیاز کارخانجات و واحد‌های تولیدی و ماشین آلات مربوط به خطوط تولید به منطقه آزاد قشم وارد شده است.
وی خاطرنشان کرد: کشورهای فرانسه، سوئیس، بلژیک، ایتالیا، هلند، چین، ترکیه، امارات و آلمان مهمترین مبدا محصولات وارداتی جزیره را تشکیل می دهند.
همایونی در پایان گفت: رونق بخشیدن به صادرات غیرنفتی و واردات هدفمند جهت تامین مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز واحدهای تولیدی در راستای عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی، مهمترین ماموریت های گمرک سازمان منطقه آزاد قشم می باشد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد