مدیر فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم مطرح کرد؛

افزایش 100 درصدی ظرفیت سیستم اکسیژن ساز بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم در روزهای آتی

افزایش 100 درصدی ظرفیت سیستم اکسیژن ساز بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم در روزهای آتی

مدیر فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با هدف ارائه خدمات بهتر به بیماران بویژه بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم دستگاه اکسیژن ساز با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال خریداری و هم اکنون در محل بیمارستان موجود بوده در آینده نزدیک نصب و راه اندازی می شود.

  • کد مطلب: 8166
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 26 اسفند 1399 - 17:34

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از برنا، حسین ناصری نژاد با بیان این مطلب، اظهار کرد: با افزایش تعداد بخش های کووید در بیمارستان و لزوم تامین اکسیژن این بیماران و سایر بخش ها، دستگاه اکسیژن ساز به مجموعه خدمات این بیمارستان اضافه شد تا توان تولید اکسیژن مرکز به بیش 1200 لیتر در دقیقه برسد.
وی ادامه داد: تامين اكسيژن با خلوص بالا جهت بهبود حال افراد مبتلا به كوويد از اهميت بالايي برخوردار است و ميزان مصرف اكسيژن در بخش كوويد تقريبا چهار  برابر بخش هاي عادي و بستري مي باشد.
مدیر فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم در حال حاضر و با امکانات موجود، توان تولید 600 لیتر اکسیژن را داراست که با راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز جدید این ظرفیت به دو برابر افزایش پیدا کرده و پاسخگوی تمام بخش های بیمارستان خواهد بود.
به گفته ناصری نژاد؛ هدف از خرید این اکسیژن ساز، بهینه سازی ارائه خدمات به بیماران بویژه بیماران مبتلا به کووید 19 بوده که با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال صورت گرفته است.
وی در پایان با بیان اینکه این اقدام در راستای عمل به وعده حمیدرضا مومنی جهت تامین دستگاه اکسیژن ساز جدید برای بیمارستان تا پایان سال جاری صورت گرفته است، از تلاش ها و پیگیری های مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و محرم بهاروند معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا بهزادی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم، خانم دکتر هروآبادی رییس بیمارستان پیامبر اعظم (ص) و خانم مهندس گنجویی کارشناس تجهیزات پزشکی این بیمارستان قدردانی کرد.
شایان ذکر است، بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم با فضـایی به مساحت 19000 متر مربـع و زیر بنـای 15000 متـر مربع به عنوان نخستین و مجهزترین بیمارستان این جزیره از سال 1394 فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر مهمترین مرکز درمانی جزیره زیبای قشم محسوب می شود.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد