\ معدوم سازی 1.8 تن مواد خوراکی غیراستاندارد در 10 ماهه سال جاری قشم

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم مطرح کرد؛

معدوم سازی 1.8 تن مواد خوراکی غیراستاندارد در 10 ماهه سال جاری قشم

معدوم سازی 1.8 تن مواد خوراکی غیراستاندارد در 10 ماهه سال جاری قشم

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم از انجام 6 هزار و 757 مورد گشت مشترک بازرسی از واحدهای صنفی، بنگاه‌های اقتصادی، مراکز تجاری و خدماتی در قشم طی 10 ماهه سال جاری خبر داد.

  • کد مطلب: 8074
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 بهمن 1399 - 13:31

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هرمز امیری با بیان این مطلب، اظهار کرد: در این مدت یک هزار و 132 مورد اخطاریه و  یک هزار 415 مورد تذکر شفاهی و 177 مورد تذکر کتبی برای اصناف فعال صادر شده است.
وی ادامه داد: همچنین در 10 ماهه سال جاری 98 مورد درخواست پلمب واحدهای صنفی متخلف انجام گرفته و 88 مورد از پرونده تخلفات اصناف برای اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ارسال شده است.
مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم افزود: در این مدت همچنین 69 مورد بخشنامه برای صنوف صادر گردیده و تعداد 436 مورد اقلام مختلف غیرمجاز معادل یک هزار 878 کیلوگرم مواد خوراکی و نوشیدنی غیراستاندارد و تاریخ مصرف گذشته معدوم سازی شده است.
به گفته امیری؛ با هدف نظارت بر قیمت گذاری و رعایت قیمت مصوب در اصناف از ابتدای سال جاری 30 مورد نرخنامه برای واحدهای صنفی مختلف از جمله نانوایی‌ها و میوه فروشی‌ها مصوب و ابلاغ شده است.
وی خاطرنشان کرد: واحدهای صنفی قشم، تحت بازرسی و رصد روزانه قرار داشته و در صورت هرگونه تخلف اعم از کم فروشی، گران فروشی، تقلب، احتکار و اخفاء کالا، عدم درج قیمت و نصب نرخنامه، فروش اجناس غیربهداشتی، ممنوعه و فروش کالا به صورت غیرمجاز با آنها برخورد خواهد شد.  گفتنی است، بازدیدهای مستمر تیم‌های بازرسی متشکل از نمایندگان مدیریت بازرگانی و اصناف منطقه آزاد قشم، شبکه بهداشت و درمان شهرستان، اداره صمت شهرستان، پلیس اماکن، اداره تعزیرات حکومتی و اداره دامپزشکی شهرستان قشم به صورت روزانه در دو شیفت برای نظارت بر روند ارائه خدمات و پیشگیری از تخلفات احتمالی صورت می‌گیرد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد