\ هاب پتروشیمی قشم تنها هاب پتروشیمی دارای طرح های جامع زیست محیطی و بندرصادراتی کشور است

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم در سومین همایش تخصصی معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم درحوزه نفت، گاز و پتروشیمی:

هاب پتروشیمی قشم تنها هاب پتروشیمی دارای طرح های جامع زیست محیطی و بندرصادراتی کشور است

هاب پتروشیمی قشم تنها هاب پتروشیمی دارای طرح های جامع زیست محیطی و بندرصادراتی کشور است

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: هاب پتروشیمی قشم تنها هاب پتروشیمی کشور است که دارای طرح جامع زیست محیطی و طرح جامع بندرصادراتی است.

  • کد مطلب: 8047
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 21 بهمن 1399 - 18:27

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از تسنیم، کیهان عباسیان در سومین همایش تخصصی معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم درحوزه نفت، گاز و پتروشیمی افزود: خط لوله گاز هم که روزانه 25میلیون مترمکعب گاز به جزیره منتقل می کند به فنس های این هاب رسیده و نهایتا یک مکان بی بدیل برای سرمایه گذاران ایجاد شده است.  
وی با دعوت از افراد و شرکت هایی که در حوزه پتروشیمی تمایل دارند سرمایه گذاری کنند خواست از این موقعیت و فرصت بی بدیل نهایت استفاده را بکنند و با مشارکت دراین حرکت بزرگ منطقه آزاد قشم، هم برای خود و هم برای این منطقه و در نهایت برای کشور مثمر ثمر و منشاء خیر و برکت  باشند. 
عباسیان در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح موارد تمایز منطقه آزاد قشم با دیگر مناطق آزاد کشور در سرمایه گذاری در حوزه انرژی و بخصوص پتروشیمی گفت: تخفیف های خیلی خوبی که در خوراک گاز به واحدهای فعال در این منطقه ارائه خواهد شد و همچنین زیرساخت های آماده در تامین برق، آب و خدمات بندری از مهم ترین مزیت های این منطقه برای این دسته از سرمایه گذاران بشمار می رود.
به گفته وی معافيت مالياتي 20 ساله، آزادي مشاركت  سرمايه گذاري  خارجي تا سقف 100%، معافيت از پرداخت هرگونه حقوق گمركي جهت صادرات مجدد کالاهای تولید شده به کشورهای خارجی، صدور ويزا براي خارجيان در مبادي ورودي منطقه آزاد قشم، تضمين كامل سرمايه خارجي و آزادي كامل ورود و خروج سرمايه و سود از مهم ترین مشوق های قانونی منطقه آزاد قشم برای سرمایه گذاری در این منطقه است.
سومین همایش تخصصی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری قشم در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی، باهدف ایجاد ترغیب ملی برای اتکا  به دانش مهندسی و توان اجرایی کارشناسان و متخصصان کشور، پیشبرد سریع‌تر امور و فعالیت‌های توسعه‌ای در منطقه آزاد قشم روزهای 20 و 21 بهمن ماه 1399 به میزبانی منطقه آزاد قشم با حضور مقامات، مسوولان و صاحب‌نظران این حوزه برگزار شد.
گفتنی است، قشم به‌عنوان بزرگ‌ترین جزیره خلیج‌فارس، دارای مزایا و ذخایر نفت و گاز عظیمی برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است، ازاین‌رو، سازمان منطقه آزاد قشم در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موردنظر مقام معظم رهبری و برنامه‌های دولت، به‌ منظور سهولت در سرمایه‌گذاری در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی به دنبال رفع موانع و ایجاد تسهیلات برای رونق و پیشرفت حداکثری منطقه است.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد