\ بزرگترین جزیره خلیج فارس سال 1400 به شبکه گاز ایران متصل می‌شود

با سرمایه گذاری 25 میلیون یورویی؛

بزرگترین جزیره خلیج فارس سال 1400 به شبکه گاز ایران متصل می‌شود

بزرگترین جزیره خلیج فارس سال 1400 به شبکه گاز ایران متصل می‌شود

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران با اشاره به آغاز ساخت خط لوله انتقال گاز از خط لوله هفتم سراسری به قشم، اعلام کرد: تا سال آینده گاز با سرمایه گذاری 25 میلیون یورو و 2000 میلیارد ریالی به بزرگترین جزیره خلیج فارس می رسد.

  • کد مطلب: 8038
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 21 بهمن 1399 - 10:03

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از برنا، «محسن مظلوم فارسی باف» در سومین همایش تخصصی معرفی فرصت های سرمایه گذاری منطقه آزاد قشم در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت خط لوله 59 کیلومتری انتقال گاز از خط لوله هفتم سراسری به جزیره قشم گفت: برای ساخت این خط لوله گاز حدود 25 میلیون یورو و حدود 2 هزار میلیارد ریال تامین منابع مالی پیش بینی شده ضمن آنکه قطعات و لوله‌ها تامین، پیمانکار انتخاب و عملیات اجرایی ساخت خط لوله آغاز شده است.
مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران با اعلام اینکه ‌بینی می‌شود بر اساس برنامه زمان بندی تا سال 1400 گاز به جزیره قشم با هدف تامین سوخت و خوراک صنایع پتروشیمی، پالایشگاه و نیروگاهی انتقال داده شود، تصریح کرد: در فاز اول انتقال روزانه 25 میلیون متر مکعب گاز در دستور کار قرار گرفته که برای اجرای این پروژه یکی از پیچیده ترین عملیات ساخت خط لوله گاز در اعماق آب‌های خلیج فارس انجام خواهد شد.
به گفته وی با این همه اقدامات، شرکت ملی نفت ایران اطمینان دارد که قشم نقطه امن و مطمئنی برای سرمایه گذاران دربخش صنعت است.
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هم اکنون معادل 6 میلیون بشکه نفت خام، گاز طبیعی در ایران تولید می‌شود، یادآور شد: ظرفیت تولید گاز کشور افزایش یافته اما جا دارد مشترکان خانگی، تجاری، نیروگاه‌ها و صنایع صرفه‌جویی جدی و بهینه سازی مصرف گاز را در دستور کار قرار دهند.
سومین همایش تخصصی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری قشم در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی، باهدف ایجاد ترغیب ملی برای اتکا ا به دانش مهندسی و توان اجرایی کارشناسان و متخصصان کشور، پیشبرد سریع‌تر امور و فعالیت‌های توسعه‌ای در منطقه آزاد قشم در روزهای 20 و 21 بهمن ماه 1399 به میزبانی منطقه آزاد قشم با حضور مقامات، مسوولان و صاحب‌نظران این حوزه آغاز به کار کرد.
گفتنی است، قشم به‌عنوان بزرگ‌ترین جزیره خلیج‌فارس، دارای مزایا و ذخایر نفت و گاز عظیمی برای جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی است، ازاین‌رو، سازمان منطقه آزاد قشم در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موردنظر مقام معظم رهبری و برنامه‌های دولت، به‌منظور سهولت در سرمایه‌گذاری در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی به دنبال رفع موانع و ایجاد تسهیلات برای رونق و پیشرفت حداکثری منطقه است.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد