مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد؛

صادرات بیش از 75 میلیون دلار انواع کالا از منطقه آزاد قشم

صادرات بیش از 75 میلیون دلار انواع کالا از منطقه آزاد قشم

مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات بیش از 75 میلیون و 200 هزار دلار انواع کالا توسط شرکت های تولیدی این منطقه به خارج و داخل کشور تا پایان دی ماه سال جاری خبر داد.

  • کد مطلب: 8016
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 16 بهمن 1399 - 11:38

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاري ايرنا، علی همایونی با بیان این مطلب اظهار کرد: در 10 ماهه سال جاری بیش از 189 هزار و 500 تن انواع کالا به سایر کشورها و سرزمین اصلی صادر شده است.
وی ادامه داد: از این میزان بیش از 179 هزار و 800 تن کالا به ارزش بیش از 54 میلیون و 700 هزار دلار از منطقه آزاد قشم به سایر کشورها از جمله عراق، هند، پاکستان، چین، امارات و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس صادر گردیده است.
مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم افزود: همچنین بیش از 9 هزار و 700 تن کالا به ارزش بیش از 20 میلیون و 500 هزار دلار از محصولات تولید شده توسط واحدهای تولیدی منطقه به سرزمین اصلی (داخل کشور) صادر شده است.
به گفته همایونی؛ در این مدت حدود 5 هزار تن مواد اولیه مصرفی مورد نیاز کارخانجات و واحدهای تولیدی جزیره به ارزش 35 میلیون دلار واردات صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: در 10 ماهه سال جاری معادل 11 تن به ارزش بیش از 196 هزار دلار انواع ماشین آلات خط تولید و کارخانجات جزیره وارد منطقه آزاد قشم شده است.
مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: کشورهای فرانسه، سوئیس، بلژیک، ایتالیا، هلند، چین، ترکیه، امارات و آلمان مهمترین مبدا محصولات وارداتی جزیره را تشکیل می دهند.
همایونی در پایان اظهار کرد: رونق بخشیدن به صادرات غیرنفتی و واردات هدفمند جهت تامین مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز واحدهای تولیدی در راستای عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی و دستیابی به اهداف جهش تولید مهمترین ماموریت های گمرک سازمان منطقه آزاد قشم می باشد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد