بهسازی بندر مسافری شهید ذاکری قشم با 3 میلیارد ریال اعتبار

بهسازی بندر مسافری شهید ذاکری قشم با 3 میلیارد ریال اعتبار

مدیر بندر مسافری شهید ذاکری منطقه آزاد قشم از بهسازی و ساماندهی ساختمان‌ها، فضای سبز و تأسیسات بندر مسافری شهید ذاکری قشم با 3 میلیارد ریال اعتبار خبر داد.

  • کد مطلب: 8007
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 14 بهمن 1399 - 13:40

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، یاسر روز پیکر با اشاره به تردد بالای این بندر مسافری بیان داشت: با توجه به قدمت این بندر و استفاده مستمر آن، بهسازي و تعميرات دوره‌ای در افزايش طول عمر اماکن و ایجاد رفاه بیشتر برای مسافران نقش مهمي دارد و به همین دلیل در دستور کار شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه قشم قرار گرفته است.
وی ادامه داد: رنگ‌آمیزی دو هزار و 300 مترمربع دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان، نرده‌ها و پانتون ها، 400 مترمربع پیورس محل‌های تردد مسافران و بازسازی سرویس‌های بهداشتی بخشی از این اقدامات بود.
به گفته روز پیکر، ترمیم کانال تأسیساتی میدان ورودی به بندر شهید ذاکری که باعث مسدود شدن ورود و خروج خودروهای سواری به محوطه این بندر شده بود، ارتقا سیستم روشنایی و نورپردازی محوطه، نصب و بازسازی آب‌نمای میدان بندر، ترمیم و رنگ‌آمیزی جدول‌ها و توسعه فضای سبز نیز از فعالیت‌های انجام‌شده در محوطه این بندر مسافری بود.
مدیر بندر مسافری شهید ذاکری منطقه آزاد قشم همچنین از اختصاص فضایی برای تبلیغات محیطی با نصب بیلبوردها باهدف درآمدزایی برای بندر خبر داد و افزود: اختصاص دفتری به هلال‌احمر و تجهیز آن، به‌منظور ساماندهی فضای خدماتی به مسافران، از دیگر اقدامات صورت گرفته در بندر شهید ذاکری می‌باشد.
روزپیکر اضافه کرد: بخشی از این بهسازی و ساماندهی نیز، مربوط به ترمیم ایزوگام سقف سالن های مسافری و راه اندازی و تجهیز پارکینگ مسافری است.
وی در پایان با اشاره به کاهش ورود و خروج مسافر در سال 1399 نسبت به سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کووید 19 گفت: از ابتدای امسال تا انتهای دی‌ماه، 392 هزار و 606 مسافر از این بندر وارد جزیره شده و 384 هزار و 116 مسافر خارج‌شده‌اند که عمده این مسافران، ساکنان جزیره بوده‌اند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد