\ نهمین نشست شورای هماهنگی اقدامات پسا کرونا منطقه آزاد قشم برگزار شد

نهمین نشست شورای هماهنگی اقدامات پسا کرونا منطقه آزاد قشم برگزار شد

نهمین نشست شورای هماهنگی اقدامات پسا کرونا منطقه آزاد قشم برگزار شد

نهمین نشست شورای هماهنگی اقدامات پسا کرونا منطقه آزاد قشم باحضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، معاونان و مدیران این سازمان و شرکت های تابعه برگزار شد.

  • کد مطلب: 7037
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 13 خرداد 1399 - 09:01

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، در این جلسه که عصر روز دوشنبه 12 خرداد ماه برگزار شد، عابدین سعادتفر، معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم ضمن ارایه گزارشی از روند اجرایی شدن مصوبات جلسات قبلی، عملکرد درآمد و منابع سازمان منطقه آزاد قشم را در دو ماهه آغازین سال 1399 تحلیل کرد.
سعادتفر با نگاهی به حجم درآمدهای معاونت ها و مدیریت ها در بخش های مختلف، شیوه دریافت و پرداخت‌ این بخش ها و جهت دهی درآمدهای حاصل را مورد پایش قرار داد.
در ادامه مرتضی شیخ زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم به ارائه گزارشی از وضعیت و درصد افزایش آماربیماران کرونایی به ویژه اتباع بیگانه غیرمجاز پرداخت و عنوان داشت: بیش از 10 درصد بیماران جزو اتباع بیگانه غیرمجاز هستند.
شهروز آبراری، مدیرعامل شرکت نظارت بر ضوابط و بهداشت انسانی سازمان منطقه آزاد قشم نیز در بخش دیگری از این جلسه ضمن ارایه گزارشی تحلیلی از برنامه‌های این شرکت در سال 99 به بررسی عملکرد سال 97 و 98 این مجموعه پرداخت.
همچنین در این جلسه محمدرضا عباسی، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم، سامانه مدیریت ناوگان حمل و نقل  (AVL)را معرفی کرده و افزود: این سخت افزار و نرم افزار مدیریتی باهدف کنترل عملکرد و هزینه های این بخش بر روی 25 ناوگان خدماتی فضای سبز نصب شده است.

*لزوم آسیب‌شناسی وضعیت کرونا در سطح جزیره
حمیدرضا مومنی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به آمار افزایشی بیمارات کرونایی از معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری خواست تا به آسیب‌شناسی وضعیت کرونا در سطح جزیره پرداخته و درصد و علت پراکندگی بیماری را در نقاط مختلف مورد بررسی قرار دهد.
مومنی ادامه داد: خوشبختانه با داشتن 190 تخت آماده، در بدترین شرایط 11 بیمار بستری داشته ایم اما باتوجه به فرسایش و خستگی کادر درمان باید با مدیریت دقیق و اصولی این شرایط را کنترل کنیم.
وی تاکید کرد: باید مسوولیت مدیریت کروناویروس در جزیره تعیین تکلیف شود که برعهده سازمان منطقه آزاد قشم است یا خیر تا بتوانیم به درستی پاسخگوی مطالبات عمومی باشیم.

*مهلت پرداخت هزینه آب بهای اماکن اقامتی جزیره به تعویق می افتد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به آسیب های وارده به صنعت گردشگری جزیره به دلیل شیوع بیماری کووید 19 بیان داشت: ما به عنوان نهاد حاکمیتی جزیره سعی داریم تا با حمایت از این صنعت به کاهش آسیب ها کمک کنیم.
مومنی از حمایت این سازمان از اماکن اقامتی جزیره خبر داد و گفت: سازمان منطقه آزاد قشم با رایزنی های صورت گرفته با شرکت آب و برق و تاسیسات، پرداخت هزینه آب بهای این واحدها را تا پایان امسال به تعویق انداخته است.
وی همچنین از حمایت سازمان منطقه آزاد قشم برای اختصاص 30 میلیارد ریال تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران حوزه گردشگری در فاز نخست به منظور کمک به صنایع آسیب دیده در بحران کرونا خبر داد.

 

*روند رشد و توسعه جزیره باید پایدار بماند
رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر شرایط ناپایداتر امسال به دلیل فراگیر شدن بیماری کووید 19 تاکید کرد و اظهار داشت: باتوجه به شرایط اقتصادی آسیب دیده موجود، پایان دولت یازدهم وانتخابات در پیش باید مسوولیت ها و وظایف ما با جدیت بیشتری مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد.
وی با اشاره به شعار سال و خواسته مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید گفت: حدود 30 هزار میلیارد ریال از 62 هزار میلیارد ریال پروژه هایی که تا پایان سال 1400 باید در مناطق آزاد محقق شود، مربوط به منطقه ازاد قشم است که بیش از 70 درصد ان ها تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
مومنی بر لزوم برآورد اقدامات این سازمان از سال 94 تا کنون تاکید کرد و ادامه داد: آمار پروژه های آغاز شده، به اتمام رسیده و یا نیمه تمام در این سال ها باید به روز رسانی شود تا پروژه های نیمه تمام موجود بتوانند از تسهیلات ارایه شده توسط دولت برای اتمام کار بهره مند شوند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم  همچنین بر جذب سرمایه گذاران جدید تاکید کرد و افزود: هر پروژه ای که به پایان رسیده باید پروژه جایگزینی برای آن تعریف کرد تا روند توسعه جزیره در حوزه های مختلف ادامه پیدا کند.
به گفته مومنی، قشم در حوزه عمرانی، نفت و گاز و انرژی و گردشگری از رشد صعودی برخوردار بوده و نباید با پایان یافتن این پروژه ها، توسعه در بخش های دیگر متوقف شود.
 وی اضافه کرد: ما برای دادن مجوز فعالیت به سرمایه گذاران شرکت های مختلف، قراردادها را به گونه ای بستیم که به رشد کسب درآمد پایدار جزیره کمک کند و جزیره تا سال های طولانی بتواند از امتیازات حاصل شده به نفع مردم بهره مند شود.
 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم  در پایان از معاونان و مدیران سازمان خواست تا با برنامه ریزی دقیق، منابع مالی موجود ناشی از قراردادهای مذکور را استخراج کرده و از آن ها در زمینه توسعه خدمات به ساکنان در حوزه مسوولیت های اجتماعی استفاده کنند.

دسته بندی ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد