مدیر مرکز بین المللی رشد منطقه آزاد قشم عنوان کرد؛

تولید 10 هزار کیت تشخیص کرونا در قشم / کاهش زمان مراحل کشت و تشخیص کروناویروس در جزیره

تولید 10 هزار کیت تشخیص کرونا در قشم / کاهش زمان مراحل کشت و تشخیص کروناویروس در جزیره

مدیر مرکز بین المللی رشد منطقه آزاد قشم گفت: فناوری تولید کیت تشخیص کرونا با همکاری شرکت سلامت الکترونیک برکت بومی سازی شده و این مجموعه در فاز نخست توان تولید 10 هزار کیت در ماه را دارد.

  • کد مطلب: 6723
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 25 اسفند 1398 - 12:48

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، محمدرضا عباسی در نشستی با حضور خبرنگاران و فعالان فضای مجازی قشم با اعلام این خبر اظهار کرد: تولید این کیت های تشخیصی در مراحل اخذ تاییدیه های رسمی و مجوزهای قانون است و می تواند علاوه بر تامین جزیره و استان هرمزگان، پاسخگوی نیاز منطقه جنوب کشور باشد.
وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا تمام فرایند کشت و تشخیص ویروس کرونا در قشم بومی سازی شود و با انجام آن، زمان تشخیص آزمایش افراد مشکوک به کرونا از ۳۶ ساعت به حدود 3 ساعت کاهش خواهد یافت.
مدیر مرکز بین المللی رشد منطقه آزاد قشم با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای تولید شوینده های نسل پنجم در قشم، اضافه کرد: هزینه تولید این شوینده ها نسبت به دیگر موارد از جمله الکل و غیر آن پایین تر است.
به گفته عباسی؛ در شرایط فعلی واردات مواد اولیه و انتقال آن به کشور با مشکلاتی مواجه بود که امیدوار هستیم با رفع این مشکلات در آینده نزدیک شاهد تولید شوینده های نسل پنجم در قشم باشیم.
مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای مبارزه با شیوع و گسترش ویروس کرونا گفت: همچنین نرم افزاری در حال طراحی است که با راه اندازی آن در مبادی ورودی جزیره، آزمایش های لازم از افراد مشکوک و همراهان آنان اخذ می شود.
عباسی با اشاره به وجود نمونه های خارجی این نرم افزار در سایر کشورهای درگیر با ویروس کرونا، تصریح کرد: همچنین طبق برنامه ریزی صورت گرفته اطلاعات قبلی افراد مشکوک به این بیماری از جمله مسیرهای تردد و غیر آن تهیه و در اختیار شبکه بهداشت قرار خواهد گرفت.

دسته بندی ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد