افزون بر 204 هزار نفر وارد قشم شدند / رشد 20 درصدی سفرها به جزیره

افزون بر 204 هزار نفر وارد قشم شدند / رشد 20 درصدی سفرها به جزیره

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: تعداد ورود مسافران از 25 اسفند 95 تا نخستین روز فروردین 96 رشد 20 درصدی داشته شده است.

  • کد مطلب: 3021
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 2 فروردين 1396 - 13:46

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، فرزین حقدل با ارائه آماری از روند سفر مسافران به جزیره قشم، افزود: طی هفت روز گذشته به 204 هزار و 486 نفر رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 20 درصد رشد داشته است.

وی گفت: تعداد 160 هزار و 385 نفر از تعداد کل مسافران نوروزی قشم از طریق اسکله پهل با انتقال خودروهای شخصی و عمومی بر روی لندینگ کرافت ها (شناورهای ویژه حمل خودرو) وارد اسکله لافت در این جزیره شدند.

به گفته قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، 42 هزار و 292 مسافر از طریق اسکله شهید حقانی بندرعباس وارد اسکله شهید ذاکری شهر قشم شدند و یکهزار و 809 نفر هم از طریق فرودگاه بین المللی به این جزیره جنوبی ایران سفر کرده اند.

او بیان داشت: در نخستین روز از فروردین 96 تعداد 44 هزار و 101 مسافر از سه مبدأ ورودی بندر پهل، اسکله حقانی و فرودگاه بین المللی قشم وارد جزیره شدند.

حقدل همچنین گفت: از 25 اسفند 95 تا پایان نخستین روز از فروردین 96 تعداد 38 هزار و 894 دستگاه خودرو از طریق بندر پهل وارد جزیره قشم شدند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با رشد 23 درصدی همراه است.

وی با اشاره به رشد 54 درصدی سفرهای هوایی به جزیره قشم، افزود: از ابتدای تعطیلات پایان سال 25 اسفند 95 تا پایان روز اول فروردین 96 تعداد 10 هزار و 432 نفر از فرودگاه های مختلف کشور وارد فرودگاه بین المللی قشم شدند که در مقایسه با سال گذشته 54 درصد رشد داشته است.

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم با اشاره به 9 کمپ پارک ایجاد شده در نقاط مختلف جزیره قشم به عنوان مکانی مناسب برای اسکان مسافران ادامه داد: بسیاری از مسافران با برافراشتن چادرهای مسافرتی در کمپ پارک های مجهز به امکانات مورد نیاز شامل نمازخانه، آب، برق، سرویس بهداشتی، حمام، پارکینگ، پارک بازی کودکان و سوپر مارکت، موجب کاهش ترافیک در سطح شهرهای قشم و درگهان شده اند.

جزیره قشم همه ساله در ایام تعطیلات پایان سال و نوروز میزبان شمار زیادی از مسافرانی است که از نقاط مختلف ایران و شماری از کشورهای خارجی با هدف بازدید از ظرفیت های کم نظیر گردشگری، سواحل زیبا، استفاده از هوای کاملا بهاری این روزهای قشم به این منطقه در جنوب ایران سفر می کنند.

دسته بندی ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد