\ برگزاری دوره آموزشی بَلَد محلی در قشم

سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد:

برگزاری دوره آموزشی بَلَد محلی در قشم

برگزاری دوره آموزشی بَلَد محلی در قشم

سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری دوره آموزشی راهنمای محلی( بلد بومی) در جزیره خبر داد.

  • کد مطلب: 10122
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 22 شهريور 1401 - 15:46

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، ایوب زارعی با اعلام این خبر گفت: دوره آموزشی بلد محلی باهدف آموز مهارت و توان‌افزایی علاقه‌مندان و راهنمایان گردشگری برگزار شد.

وی ادامه داد: فراگیران این دوره 10 سرفصل آموزشی ازجمله مفاهیم و اصطلاحات میراث فرهنگی و گردشگری، قوانین و مقررات مربوط به حفظ میراث، جغرافیای جهانگردی و اکوتوریسم و جاذبه‌های تاریخی و میراث فرهنگی را فراگرفتند.

به گفته زارعی، آشنایی با فنون راهنمای تور، تاریخ و فرهنگ اقوام، اصطلاحات انگلیسی درزمینه گردشگری، صنایع‌دستی، بهداشت سفر و کمک‌های اولیه و آموزش عملی اجرای تور از دیگر مباحث ارائه‌شده در این دوره آموزشی است.

سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم یادآور شد: در دوره بلد بومی قشم 96 داوطلب هریک در 70 ساعت شامل 62 ساعت آموزش نظری و یک سفر نیم‌روزه سرفصل‌‌های پیش گفت را آموزش می‌بینند.

وی افزود: دوره‌های راهنمای محلی تحت نظارت این مدیریت باهدف ارتقای صنعت سبز گردشگری و کمک به تسریع فرآیند جهانی‌شدن جزیره قشم برگزار می‌شود و در پایان هریک از افراد شرکت‌کننده گواهی‌نامه معتبر دریافت می‌کنند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد