\ مشارکت جامعه محلی قشم در حفاظت از ذخیره‌گاه زیست‌کره حرا

مدیر محیط‌زیست سازمان منطقه آزاد قشم عنوان کرد:

مشارکت جامعه محلی قشم در حفاظت از ذخیره‌گاه زیست‌کره حرا

مشارکت جامعه محلی قشم در حفاظت از ذخیره‌گاه زیست‌کره حرا

مدیر محیط‌زیست سازمان منطقه آزاد قشم از مشارکت فعال جامعه محلی و روستانشینان جزیره قشم در حفاظت و توسعه جنگل‌های حرا که به‌عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره شناخته می‌شوند خبر داد.

  • کد مطلب: 10096
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 21 شهريور 1401 - 14:17

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سید هاشم داخته با اعلام این خبر گفت: یکی از برنامه‌هایی که باهدف حفاظت از منابع طبیعی و بهره‌برداری خردمندانه از این منابع در جزیره انجام می‌شود پروژه بذرچینی حرا جهت کاشت، توسعه و حفاظت از جنگل‌های حرای قشم می‌باشد.

وی ادامه داد: این برنامه دو سال است که در روستای گوران شروع‌شده و در سال اول 200 اصله نهال حرا کاشته شد و تاکنون تعداد این نهال‌ها به 6 هزار اصله افزایش پیداکرده و 40 کودک در کاشت و نگهداری این نهال‌ها مشارکت دارند.

داخته خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به محیط‌زیست و گردشگران در زمستان می‌توانند تعدادی از این نهال‌ها را تهیه و به نام خود در بستر گلی بانام محلی، "سر زور زوما" بکارند.

مدیر محیط‌زیست سازمان منطقه آزاد قشم افزود: برنامه امسال ما آموزش و مشارکت هر چه بیشتر افراد از داخل و خارج روستا می‌باشد تا افراد علاوه بر اینکه بذرهای حرا رو جمع‌آوری می‌کنند در خصوص فعالیت‌های گردشگری روستا، معماری پایدار و نقش گردشگری در اکوسیستم حرا آشنا شوند.

بنابراین گزارش، این پروژه بانام محلی سر زور زوما، چند سال است که با مدیریت شرکت تعاونی توسعه روستایی گوران  پی‌ریزی شده است و با مشارکت شورا، دهیاری و مردم خوب گوران پیش می‌رود.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد