\ گشت مشترک شناسایی اتباع خارجی غیرمجاز در قشم و درگهان انجام شد

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم:

گشت مشترک شناسایی اتباع خارجی غیرمجاز در قشم و درگهان انجام شد

 گشت مشترک شناسایی اتباع خارجی غیرمجاز در قشم و درگهان انجام شد

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در راستای نظارت بر به‌کارگیری اتباع خارجی و جلوگیری از اشتغال غیرمجاز آنها، گشت و بازرسی به همراه نیروهای اداره اتباع نیروی انتظامی از واحدهای تولیدی و مراکز تجاری قشم و درگهان انجام شد.

  • کد مطلب: 10091
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 20 شهريور 1401 - 12:00

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، تقی یاسور علی پور با بیان این مطلب، اظهار داشت: مطابق قوانین کشور، اتباع بیگانه نمی توانند در ایران مشغول به کار شوند مگر آنکه دارای روادید ورود با پروانه اشتغال مشخص بوده و مطابق قوانین و آئین نامه های مربوطه، پروانه کار دریافت کرده باشند.
وی ادامه داد: کارفرمایانی که اتباع بیگانه فاقد پروانه کار و یا دارای پروانه کار منقضی شده را به کار گمارند و یا اتباع بیگانه را در کاری غیر از آنچه در پروانه کار آنها قید شده بپذیرند، شناسایی و مطابق قوانین موجود برای اولین بار جریمه خواهند شد و متعاقبا در صورت ادامه توسط پلیس امنیت و دستور دادستان پلمب خواهد شد.
مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: با هدف ساماندهی اتباع خارجی و بروز رسانی اطلاعات درباره وضعیت اتباع مجاز، گشت های شناسایی اتباع غیرمجاز  فاقد پروانه کار معتبر در شهرهای قشم و درگهان تشکیل شده و مشغول فعالیت است.
علی پور در پایان با تاکید بر اینکه نیروی کار خارجی برای اشتغال حتما باید مجوز رسمی داشته باشند، خاطرنشان کرد: در راستای سیاست های دولت و دستوران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در زمینه صیانت از نیروی کار بومی و ساماندهی اتباع بیگانه کارفرمایان و پیمانکاران ملزم به استفاده از نیروی کار داخلی هستند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد