\ صدور و تمدید 1020 مجوز سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم / رشد 24 درصدی صدور مجوز سرمایه گذاری از ابتدای سال جاری

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد؛

صدور و تمدید 1020 مجوز سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم / رشد 24 درصدی صدور مجوز سرمایه گذاری از ابتدای سال جاری

صدور و تمدید 1020 مجوز سرمایه گذاری در منطقه آزاد قشم / رشد 24 درصدی صدور مجوز سرمایه گذاری از ابتدای سال جاری

مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم از صدور و تمدید 1020 فقره مجوز فعالیت اقتصادی در پنج ماهه ابتدایی سال جاری در این منطقه خبر داد.

  • کد مطلب: 10065
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: شنبه 12 شهريور 1401 - 16:00

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سید مسعود آل عبایی با بیان این خبر، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تعداد 274 مجوز سرمایه گذاری در حوزه های صنعتی، خدماتی و بازرگانی برای فعالان اقتصادی متقاضی در منطقه آزاد قشم صادر شده که است.
وی ادامه داد: از این تعداد مجوزهای صادر شده، 47 مورد مربوط به بخش صنعتی، 132 مرتبط با بخش خدماتی و 95 فقره مربوط به حوزه تجارت و بازرگانی است.
مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه در این مدت  746 فقره مجوز نیز در حوزه‌های مختلف اقتصادی در منطقه آزاد قشم تمدید شده، افزود: از این تعداد 112 فقره مجوز در حوزه صنعت، 339 مجوز مرتبط با بخش خدمات و 295 فقره مجوز در حوزه تجارت برای فعالان اقتصادی می‌باشد.
به گفته آل عبایی؛ تعداد مجوزهای سرمایه گذاری صادر و تمدید شده از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب بیش از 24 و 61 درصد رشد دارد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه جشنواره تخفیف ویژه تمدید مجوز فعالیت اقتصادی منطقه آزاد قشم به مناسبت اعیاد قربان و غدیر با استقبال خوب سرمایه گذاران مواجه شد و رشد میزان پرونده های تمدید شده نشان دهنده همین موضوع است.
مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم افزود: فعالان اقتصادی جهت برخورداری از معافیت های مالیاتی مرتبط با فعالیت در منطقه آزاد قشم باید در زمان مقرر برای تمدید مجوز خود اقدام کنند.
آل عبایی با اعلام این خبر که طی ماه های گذشته ستاد رفع موانع تولید نیز در منطقه آزاد قشم فعالیت خود را آغاز کرده است، افزود: سرمایه گذاران حوزه های مختلف در صورت بروز مشکل می توانند با مراجعه به این مدیریت، از ظرفیت موجود برای رفع مشکلات و تعامل با سایر نهادها و بخش ها بهره مند شوند.
وی تصریح کرد: همچنین برنامه های جدید و هدفمندی برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری و در راستای تکریم و جذب سرمایه گذاران و تولیدکنندگان پیش بینی شده و مراحل نهایی آن در حال تدوین است تا شرایط لازم برای حضور سرمایه گذار، تولیدکننده و کارآفرین در این منطقه با انگیزه های بیشتر و جذابتری ایجاد شود.
مدیر جذب سرمایه گذاری و بازاریابی سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: مناطق آزاد می توانند با جذب سرمایه گذار و استفاده مطلوب از فرصت های موجود مناطق نقش کلیدی و مهمی در جهت تولید محصولات و صادرات کالاها به بازارهای بین المللی و نیز تامین نیازهای داخل کشور داشته باشند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد