\ رویداد یامال با هدف توسعه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قشم

معاونت فرهنگی، گردشگری و اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم برگزار می‌کند:

رویداد "یامال" با هدف توسعه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قشم

رویداد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری سلسله رویدادهای مردمی "یامال" پیرامون نوآوری در توسعه ظرفیت‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جزیره جهانی قشم خبر داد.

  • کد مطلب: 10023
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 30 مرداد 1401 - 13:50

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام محمدسعید آخوندی با اعلام این خبر گفت: سلسله رویداد مردمی یامال با هدف گردهم آوردن جامعه محلی، صاحبان ایده، فعالان اجتماعی، سرمایه‌گذاران و بهره‌برداران، اعضای شورا، شهردار و معتمدین محلی برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: در این رویداد تلاش می‌شود با ایجاد بستر مناسب، راه‌حل‌های نوآورانه در زمینه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، هنجارهای اجتماعی و فرهنگی، محیط زیست، ژئوپارک، مشارکت مردمی در حوزه ورزش و سلامت، مبارزه با اعتیاد، ازدواج و تحکیم خانواده و توسعه کسب‌وکارهای محلی، برای پیشرفت جزیره جهانی قشم تحقق یابد.
به گفته حجت‌الاسلام آخوندی، یامال نوعی آواز دسته جمعی و در واقع موسیقی کار بوده و هدف این رویدادها نیز آوای اتحاد و همدلی برای شناسایی دغدغه‌ها و هم‌اندیشی و طراحی راه‌حل برای رفع چالش‌ها و تحقق پذیری ایده‌هاست.
وی تصریح کرد: این رویدادها به همت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان‌منطقه آزاد با همراهی دیگر مدیریت‌ها با هدف ایجاد هم‌افزایی بین مدیریت‌های سازمان و دیگر نهادهای مرتبط با پیشرفت گردشگری جزیره برگزار می‌شود.
بنابراین گزارش، نشست اول رویداد یامال 30 و 31 مردادماه از ساعت 17 تا 21 در کتابخانه بندر تاریخی لافت برگزار خواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد