\ پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت روز خبرنگار

پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت روز خبرنگار

پیام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت روز خبرنگار

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد در پیامی به مناسبت روز خبرنگار، حضرت زینب کبری (س) را الگوی یک روایتگر و خبرنگار راستین برای نهضت عاشورای حسینی دانست.

  • کد مطلب: 10011
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 18 مرداد 1401 - 09:43

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، متن پیام تبریک افشار فتح الهی به مناسبت 17 مردادماه و روز خبرنگار به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

17 مرداد امسال، روز خبرنگار همزمان بود با ایام شهادت سید و سالار شهیدان و یارانش و چه زیباست که یاد کنیم از پیام‌آور دشت کربلا، حضرت زینب کبری(س) و بجاست که بگوییم حضرت زینب (س) الگوی یک روایتگر و خبرنگار راستین برای نهضت عاشورای حسینی است.

سالروز شهادت شهید گرانقدر محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی را که به نام روز خبرنگار مزین گردیده، گرامی داشته و به روان پاک همه شهدای عرصه خبر و فعالان صبور و پر تلاش رسانه‌ای تحیت و درود می‌فرستم.

بی تردید حرفه خبرنگاری این روزها در جمله مشاغلی است که بی واسطه، به رسالت انبیاء الهی پهلو می زند. چراکه وظیفه خبرنگار ابلاغ حقایق به انبوه مخاطبان و روشنگری در میان آنان است.

کار خبرنگار متعهد در چهارچوب مصالح و منافع ملی، تجسم امانتداری و مسوولیت پذیری است و  بر این مبنا، روز خبرنگار یادآور حماسه آفرینی مردان و زنان بلند اندیشی است که ماندگاری حقیقت را به بقای خود ترجیح دادند.

بی تردید خبرنگاری جهاد برای پاسداشت حقیقت و ارتقاء سطح آگاهی افراد به منظور رسیدن به رشد فکری در راستای روشنگری است و این مهم از ضروریات غیرقابل انکارِ مسئولیت اجتماعی خبرنگاران است.

فعالان عرصه رسانه و خاص خبرنگاران متعهد در رشد و ارتقای کشور و جزیره قشم عهده دار مسئولیت سنگینی هستند و امروز برای رسیدن به اهداف بلند توسعه پیش بینی شده برای جزیره قشم نیازمند رسانه هایی هستیم که در راستای منافع ملی و کسب افتخار برای جزیره قشم گام بردارند و از فضای خبرسازی جعلی، غيرمتعهد و وابسته دور باشند.

امروز حمایت از خبرنگاران و بسترسازی مناسب برای گام نهادن فعالان عرصه رسانه در میدان شفاف سازی و روشن سازی حقیقت، از مهمترین موضوعاتی است که مورد تایید و توجه سازمان منطقه آزاد قرار دارد.

در پایان اینجانب با تسلیت عاشورای حسینی و بزرگداشت ماه ایثار و فداکاری و شهادت، یاد شهدای اصحاب رسانه به ویژه خبرنگار شهید محمود صارمی را گرامی می‌دارم؛ از زحمات و تلاش های خبرنگاران، عکاسان، اصحاب رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات به‌ویژه در جزیره زیبای قشم تقدیر و تشکر نموده، برای همه این عزیزان سلامتی، سربلندی و توفیق روزافزون در مسیر ایفای رسالت خطیرشان مسئلت می‌نمایم.

افشار فتح الهی

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد