\ حفاظت از محیط زیست قشم توسط جامعه محلی، فرصتی برای توسعه پایدار جزیره / طرح جامع جزیره قشم در آینده نزدیک تصویب می شود

مدیرعامل منطقه آزاد قشم در دیدار مدیرکل حفاظت محیط استان هرمزگان مطرح کرد؛

حفاظت از محیط زیست قشم توسط جامعه محلی، فرصتی برای توسعه پایدار جزیره / طرح جامع جزیره قشم در آینده نزدیک تصویب می شود

حفاظت از محیط زیست قشم توسط جامعه محلی، فرصتی برای توسعه پایدار جزیره / طرح جامع جزیره قشم در آینده نزدیک تصویب می شود

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: وجود دغدغه حفظ محیط زیست نزد جامعه محلی فرصت بی نظیری برای اجرای برنامه های توسعه ای حوزه های مخلتف در جزیره قشم است.

  • کد مطلب: 10009
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: شنبه 15 مرداد 1401 - 20:10

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در دیدار با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان، اظهار داشت: با توجه به شرایط ویژه در جزیره قشم، نیازمند برنامه ریزی و اجرای ملاحظات زیست محیطی فراتر از سرزمین اصلی هستیم.
وی ادامه داد: طرح جامع جزیره قشم در آینده نزدیک به تصویب خواهد رسید و امیدواریم با برنامه ریزی خوب صورت گرفته در این طرح، در آینده نزدیک شاید تبدیل قشم به جزیره ای پاک و بدون آلودگی زیست محیطی باشیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه حفظ پهنه های طبیعی و محیط زیست یکی از اولویت های این سازمان است، افزود: خوشبختانه جامعه محلی قشم به خوبی با اهمیت محیط زیست آشنا هستند و دغدغه حفظ محیط زیست را دارند.
به گفته فتح الهی؛ وجود دغدغه حفظ محیط زیست در میان جامعه محلی جزیره قشم فرصت بی نظیری برای اجرای برنامه توسعه ای در حوزه های اقتصادی، گردشگری و... را فراهم می کند.
وی تاکید کرد: استفاده از شیوه های مدرن با کمترین آسیب به محیط زیست، رعایت استانداردها و ارائه پیوست های محیط زیستی یکی از شروط اصلی اجرای طرح های اقتصادی بویژه در حوزه های صنعت، نفت و انرژی و شیلات است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به تصویب شورایعالی مناطق آزاد کشور برای تبدیل تمامی جزیره قشم به منطقه آزاد، افزود: این اتفاق می تواند با جلوگیری از آشفتگی تصمیم گیری، موجب نظم دهی و اجرای یک رویه واحد در حوزه های مختلف بویژه محیط زیست شود.
فتح الهی با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته در راستای مدیریت پسماند در جزیره قشم، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح جامع جزیره قشم و برنامه ریزی صورت گرفته، در آینده نزدیک تمامی نقاط آلوده قشم در حوزه پسماند برچیده خواهد شد.
وی در پایان گفت: امیدواریم با تهیه یک برنامه جامع و هدفمند ضمن رعایت استانداردها و ملاحظات محیط زیستی به سمت توسعه و بهبود کیفیت زندگی جزیره نشینان حرکت کنیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان نیز در این جلسه گفت: نگاه توسعه ای در دوره جدید مدیریت منطقه آزاد قشم به مقوله محیط زیست موجب شده تا شرایط مناسبی را در این منطقه از نظر رعایت استانداردهای محیط زیستی شاهد باشیم.
حبیب مسیحی تازیانی ادامه داد: در حوزه محیط زیست نیازمند هماهنگی و همکاری میان بخش های مختلف و جلوگیری از آشفتگی در ارائه خدمات هستیم.
وی تصریح کرد: حوزه های مدیریت پسماند و ساماندهی صنوف مزاحم بخش هایی هستند که نیازمند نگاهی جامع و برنامه ریزی دقیق بوده تا از آسیب های احتمالی به محیط زیست جلوگیری شود.
مسیحی تازیانی در پایان خاطرنشان کرد: برای حفظ محیط زیست علاوه بر هماهنگی میان بخش های مختلف دولتی، نیازمند مشارکت فعال جامعه محلی نیز هستیم که برای این موضوع برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته است.
براساس این گزارش در جلسه افشار فتح الهی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، حبیب مسیحی تازیانی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان، میثم قاسمی، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی، صادق رستمی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قشم و سید محمد هاشم داخته، مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم حضور داشتند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد