\ یادداشت و مقاله

یادداشت و مقاله

7 فروردين

برکه های قشم

اگر روزی قدم به کوره‌راه‌های کشیده شده در اعماق دریا‌پندار بیابان‌های قشم گذاشتی و زیر آفتابش تشنه شدی٬ دست سایه‌بان چشم کن و ....

ادامه خبر
6 فروردين

تقویم صیادی قشم، تنظیم شده بر اساس خلق و خوی دریا

جلوه‌های فرهنگ و تمدن کهن در جنوب ایران بر کسی پوشیده نیست، فرهنگی که همه شئونش با طبیعت بویژه دریا و آسمان پیوندی ناگسستنی دارد.

ادامه خبر
2 فروردين

تاریخ سه هزار ساله سازه‌های آبی قشم٬ سند هویتی این مردمان

سال ۱۹۹۲ میلادی در بیانیه پایانی کنفرانس جهانی محیط زیست و توسعه٬ که توسط نهاد فرهنگی سازمان ملل متحد برگزار گردید٬ ۲۲ مارس برابر با دوم فروردین هر سال رسماً روز جهانی آب نام‌گذاری شد.

ادامه خبر
2 فروردين

امسال در سفر به جزیره قشم کتاب خلیج فارس را ورق بزنیم

سواحل بی‌کران خلیج فارس مقصد بسیاری از سفرهای نوروزی است. سواحل و آب‌هایی که آشیانه‌ی پر و بال آراستن مرغان مهاجر به عرش ملکوت بوده.

ادامه خبر
2 دی

دریافت کتاب فارسی قشم بر مدار نفت و انرژی

دریافت PDF کتاب فارسی قشم بر مدار نفت و انرژی

ادامه خبر
25 شهريور

قشم نمونه ای کامل و موفق از مناطق آزاد کشور است/مناطق آزاد کشور الگویی برای اشتغال جوانان خواهند بود

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: مسئله اشتغال جوانان از موضوعات مهم کشوری است و مناطق آزاد می کوشند با ایجاد اشتغال پایدار و کاهش نرخ بیکاری الگویی برای کل کشور شوند.خوشبختانه حرکت های عظیم صنعتی و اقتصادی قشم نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار دارد و انتظار می رود اجرای کامل برنامه ها و طرح های سرمایه گذاری در این جزیره، علاوه بر فراهم کردن شرایط اشتغال برای جوانان بومی این منطقه، جوانان جویای کار خارج از جزیره را نیز جذب کند.

ادامه خبر
23 آذر

اهمیت سفر دکتر ظریف و هیات همراه به توکیو

عنوان مقاله: اهمیت سفر دکتر ظریف و هیات همراه به توکیو نویسنده: دکتر فرهاد تقی زاده حصاری سمت: عضو هیات علمی و استاد اقتصاد دانشگاه کیو ژاپن، و رئیس هیات مدیره گروه مشاوران اوریکو (ORIECO) ژاپن، و مشاور ارشد بين المللى كيدكو و مشاور شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم زمان: آذر ماه ١٣٩٥

ادامه خبر
13 - 19 of 19

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد