یادداشت و مقاله

7 آبان

مناطق آزاد، خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی تحمیلی

بر‌اساس ماده‌1 قانون چگونگی اداره‌ مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه‌ اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مصوب مجلس شورای اسلامی در تاریخ 21شهریورماه سال‌1372‌، هدف از تشکیل مناطق آزاد تجاری-صنعتی «تسریع در انجام امور زیربنایی، عمران و آبادانی، رشد و توسعه‌ اقتصادی، سرمایه‌گذاری و افزایش درآمد عمومی، ایجاد اشتغال سالم و مولد، تنظیم بازار کار و کالا، حضور فعال در بازارهای جهانی و منطقه‌ای، تولید و صادرات کالاها‌ی صنعتی و تبدیلی و ارائه‌ خدمات عمومی» می‌باشد.

ادامه خبر
8 ارديبهشت

مناطق آزاد، اهرم رسیدن به خودکفایی کشور

یادداشت: حسین مرادی/ مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم

ادامه خبر
20 فروردين

سینمادریا؛ سینمایی با یک فیلم به زیبایی جاودانگی دریا

چشم از خورشید نارنجی‌رنگ در حال غروب برنمی‌داشت، خورشید تابستانی که انگار نگاهشان به هم گره خورده بود و قصد باز کردنش را هم نداشتند!

ادامه خبر
13 فروردين

این‌جا سال یک فصل دارد آن هم فصل دریاست

در کرانه‌های خلیج فارس که باشی همه فصل‌ها به رنگ آبی‌ است٬ زرد و سبز و سفید هم ندارد! آبی رنگ همه فصل‌هاست و دریاسالی اتفاق هر سال.

ادامه خبر
12 فروردين

خلیج دلفین‌ها٬ جایی که دریا به انسان لبخند می‌زند

نظاره دلفین‌های بازیگوش در دریا یعنی زیستگاه طبیعی‌شان٬ تجربه‌ای است که در معدود نقاطی از جهان امکان‌پذیر است٬ تجربه‌ای از درک زندگی طبیعی مخلوقات خدا.

ادامه خبر
12 فروردين

تاریخ چنین روزی را به خاطر ندارد

تاریخ جهان به یاد ندارد رهبر مردمانی به پاخاسته علیه جور و استبداد و استکبار٬ پیروزی بر حق خود را به همه‌پرسی بگذارد.

ادامه خبر
11 فروردين

جاذبه‌های قشم؛ نقش حنا

همه بانوانی که به قشم سفر کرده‌اند بدون تردید اگر ( نقش حنا ) را تجربه نکرده باشند وسوسه ترسیمش روی دست خود را داشته‌اند.

ادامه خبر
10 فروردين

این‌جا جزیره قشم است...

خلیج ‌فارس و کویرهای بی‌انتهای فلات ایران دوستی دیرینه‌ای با یکدیگر دارند و از آغاز خلقت همسایه‌اند، دو همسایه غرق سراب!

ادامه خبر
9 فروردين

جاذبه‌های قشم؛ دره ستاره ها

ژئوپارک جهانی قشم سرزمین پر رمز و رازی ا‌ست که معلومات بشر امروزی را به چالش می‌کشد و زمزمه‌ی رازگونه علوم باستانی را نجوا می‌کند.

ادامه خبر
7 فروردين

برکه های قشم

اگر روزی قدم به کوره‌راه‌های کشیده شده در اعماق دریا‌پندار بیابان‌های قشم گذاشتی و زیر آفتابش تشنه شدی٬ دست سایه‌بان چشم کن و ....

ادامه خبر
6 فروردين

تقویم صیادی قشم، تنظیم شده بر اساس خلق و خوی دریا

جلوه‌های فرهنگ و تمدن کهن در جنوب ایران بر کسی پوشیده نیست، فرهنگی که همه شئونش با طبیعت بویژه دریا و آسمان پیوندی ناگسستنی دارد.

ادامه خبر
1 - 12 of 17

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد