\ محیط زیست

محیط زیست

9 شهريور

کنترل آلاینده‌‌های صنایع برای حفظ محیط زیست جزیره توسط سازمان منطقه ازاد قشم

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم رعایت موازین محیط زیستی را در مجموعه های بزرگ صنعتی جزیره قشم یک ضرورت خواند و گفت: این سازمان با توجه به اختیارات و وظایف قانونی خود رعایت این موازین را در صنایع کوچک، متوسط و بزرگ مستقر در جزیره قشم بطور مستمر نظارت می کند.

ادامه خبر
7 شهريور

ارتقاء محیط زیست قشم همگام با دستاوردهای بین المللی

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به جلب مشارکت بین المللی در زمینه حفاظت از محیط زیست جزیره قشم از سوی این سازمان از اجرای 30 پروژه با مشارکت و همكاري این سازمان و برنامه کمک های کوچک تسهیلات محیط‌ زیست جهانی برنامه توسعه و عمران ملل متحد در ایران(UNDP/GEF/SGP) خبر داد و گفت: این پروژه ها از سال 1381 تاکنون در زمينه‌هاي حفظ تنوع زيستي، ارتقاء معيشت پايدار، توانمندسازی بانوان محلی، ارتقاء صنایع دستی و حفاظت از محيط‌ زيست جزيره قشم انجام شده است.

ادامه خبر
6 شهريور

بررسی آخرین وضعیت مربوط به پسماندها در سطح جزیره

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم به همراه جمعی از مدیران این سازمان در بازدید از برخی روستاهای غرب جزیره، به بررسی آخرین وضعیت دفع پسماند در این روستاها پرداخت.

ادامه خبر
26 مرداد

حفظ محیط زیست دریایی و بهره برداری پایدار از طریق صید مسوولانه

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با تاکید بر ضرورت حفظ جمعیت آبزیان و جلوگیری از صید بی رویه و غیر مسوولانه ذخایر دریایی در آب های قشم، خواستار ترویج فرهنگ صید مسوولانه در میان صیادان جزیره قشم شد.

ادامه خبر
20 مرداد

تداوم عملیات نخاله برداری در شهر درگهان

مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم تداوم عملیات نخاله برداری در شهر درگهان در روزهای اخیر با هدف زیباسازی و ارتقا سیمای شهری خبر داد.

ادامه خبر
17 مرداد

کارگاه آموزشی ممنوعیت استفاده از کوسه (کولی) در غذاهای محلی برگزار شد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری کارگاه آموزشی ممنوعیت استفاده از کوسه (کولی) در غذاهای محلی بومگردی‌ها و رستوران‌های محلی توسط مدیریت محیط زیست و با همکاری مدیریت‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ژئوپارک خبر داد.

ادامه خبر
13 مرداد

دوره آموزشي پايش سلامت و پاكسازي آبسنگ‌هاي مرجاني جنوب شهر قشم برگزار گرديد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری برنامه آموزشی بررسی سلامت آبسنگ های مرجانی از نظر سفیدشدگی و پاکسازی آبسنگ های مرجانی منطقه جنوب شهر قشم به مناسبت روز جهانی حفاظت از طبیعت خبر داد.

ادامه خبر
10 مرداد

رهاسازی 2000 قطعه نوزاد لاکپشت پوزه عقابی از سواحل جزیره قشم به آب های خلیج فارس

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم از رهاسازی بیش از دو هزار قطعه نوزاد لاکپشت پوزه عقابی از سواحل جزیره قشم به آب های خلیج فارس خبر داد.

ادامه خبر
9 مرداد

پویش رنگ آمیزی المان ها و مبلمان شهری و‌پارکی شهر قشم

سرپرست مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از عملیاتی شدن پویش رنگ آمیزی مخازن، مبلمان شهری، مبلمان پارکی، پاکسازی و‌امحاء شعارنویسی های جداره های شهری در راستای استانداردسازی مبلمان شهری در قشم خبر داد.

ادامه خبر
29 تير

رونمایی از مستند « قشم، جزیره پدیده ها »

با توجه به مصوبه ستاد ملی بحران کرونا مبنی بر تعطیلی شش روزه تهران، آیین رونمایی از مستند «قشم، جزیره پدیده ها» (غار نمکدان) که قرار بود روز سه شنبه 29 تیرماه جاری در تهران برگزار شود به روز چهارشنبه ششم مردادماه 1400 موکول شد.

ادامه خبر
27 تير

مستند زمین شناختی «قشم، جزیره پدیده ها» رونمایی می شود

آیین رونمایی از مستند «قشم، جزیره پدیده ها» (غار نمکدان) به عنوان یکی از قسمت های مجموعه «رخساره زمین» با هدف ترویج گنجینه ها و پدیده های ژئوتوریسم ایران روز سه شنبه 29 تیر ماه جاری برگزار می شود.

ادامه خبر
16 تير

سیما و منظر قشم در مسیر تحول

سرپرست مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از توسعه عمران شهری باهدف استانداردسازی سیما و منظر شهر قشم خبر داد.

ادامه خبر
25 - 36 of 96

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد